EN

13.07.2021, 18:27 Wersja do druku

Poznań. "Toporzeł" nagrodzony w Kanadzie

17. ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Toronto zakończył się sukcesem krótkometrażowego filmu tańca „Toporzeł” w reżyserii Iwony Pasińskiej.

fot. Andrzej Grabowski

Inspirowana górskim krajobrazem i monumentalnymi rzeźbami Stanisława Szukalskiego produkcja Polskiego Teatru Tańca z 2019 roku zdobyła drugą nagrodę w kategorii konkursowej Best Dance Film / Najlepszy Film Tańca.

To kolejne wyróżnienie, przyznane filmowi Polskiego Teatru Tańca na kanadyjskim festiwalu. W 2019 roku, drugą nagrodę dla najlepszego filmu tańca otrzymała „Inicjacja” (2018). W ubiegłym roku w Toronto prezentowany był film „Brzemię”.

ReelHeART International FIlm and Screenplay Festiwal wyróżnia się na tle innych festiwali sztuki kinematograficznej imponującą liczbą kategorii konkursowych, które obejmują zarówno różne gatunki filmowe, jak i rozmaite aspekty dzieła filmowego. Nagrody przyznawane są w takich dziedzinach, jak m.in. filmy dokumentalne, teledyski, filmy eksperymentalne, filmy akcji, filmy animowane czy filmy tańca, a także za najlepsze role męskie i kobiece, dźwięk i montaż oraz scenariusz filmu krótkometrażowego i fabularnego.

„Toporzeł” otrzymał już wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach ROLLOUT Dance Film Festival w Makau w Chinach oraz na Play Short - International Film Awards.

Więcej o festiwalu

Więcej o filmie

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne