EN

26.03.2022, 09:29 Wersja do druku

Poznań. Teatralny weekend z Candoco Dance Company

W najbliższy weekend (26–27.03.) zapraszamy na teatralne spotkania z tancerzami jednej z najbardziej znanych inkluzywnych grup na świecie, ikonami współczesnego brytyjskiego teatru tańca – Candoco Dance Company. Daty nie są przypadkowe, bo właśnie 27 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru.

fot. mat. organizatora

Wydarzenia odbywają w ramach projektu „Obecność”, który realizujemy wspólnie z norweskim CODA Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21.

W sobotę aktorzy zaprezentują aż dwa spektakle. Pierwszy z nich „Face In” w reżyserii izraelskiej choreografki Yasmeen Godder to zmysłowa i niepokojąca oda do intymności i wyobraźni, zawarta w splocie uderzających obrazów oraz śmiałego, nieskrępowanego niczym tańca. Drugi „Set and Reset/Reset” to wznowienie projektu Trisha Brown Dance Company oraz Candoco Dance Company z 1983 roku. Aktorzy Candoco powracają do oryginalnego zestawu instrukcji Trishy Brown, bawiąc się widocznością i niewidzialnością, badając przestrzeń i możliwości, działając instynktownie i pozwalając utworowi swobodnie ewoluować, zgodnie z potrzebami i możliwościami artystów. Spektakl jest przykładem żywej spuścizny, powtórzeniem geniuszu choreograficznego Trishy Brown, będącego w dialogu z impulsami i instynktami tancerzy, których dziś widzimy na scenie.

Każdy ze spektakli potrwa ok. 30 minut. Po spektaklach zapraszamy na krótkie spotkanie
z artystami Candoco (tłumaczone na język polski oraz na polski język migowy).

Spektakle 26.03. g. 19 Sala Wielka, bilety: 40 zł (n), 30 zł (u)

W niedzielę odbędą się dwugodzinne warsztaty z aktorami Candoco Dance Company. To wyjątkowa okazja do bezpośredniego i na wskroś praktycznego zapoznania się z bieżącym repertuarem zespołu. Poprzez trening umiejętności technicznych, twórcze odkrywanie i choreograficzną wymianę, uczestnicy będą mieli sposobność zgłębić wykorzystywane przez Candoco inkluzywne metody pracy. Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim osoby związane
z tańcem na co dzień. Zajęcia poprowadzą: Megan Armishaw, Marketa Stranska, Ben Ash.

Warsztaty 27.03. g. 10.30 Sala pod Zegarem, bilety: 30 zł (liczba miejsc ograniczona)

Więcej informacji o wydarzeniach tutaj

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne