EN

31.01.2020, 13:25 Wersja do druku

Poznań. Święto teatru dla bardzo małych widzów

Small Size Days to międzynarodowe święto sztuki dla dzieci najnajmłodszych. Co roku obchodzone jest pod hasłem "Sztuka nie jest kwestią wieku, lecz ciekawości". Poznańska odsłona tego święta, odbywającego się od czterech lat w wielu krajach Europy i świata czeka najmłodszych widzów i ich rodziców w Teatrze Animacji na Scenie Wspólnej.

Organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka. Co zobaczymy? W ciągu dwóch dni aż cztery tytuły i dwanaście spektakli! W sobotę o godz. 12 i 16 i w niedzielę w południe Scena Wspólna zaprasza na spektakl "Blisko" - dla dzieci od 6 miesięcy do 3 lat. Rzecz o budowaniu relacji, historie, które dzieci odkrywają w ślad za dwójką tancerzy.

Z kolei w niedzielę o godz. 17 w Scenie Wspólnej będzie można zobaczyć spektakl "Karmelek" - o psie mieszkającym w wiejskiej zagrodzie, który nie wie, co ma w sobie dobrego. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4 lat i nieco starszych.

Teatr Animacji w sobotę i w niedzielę o godz. 10 i 15 pokaże spektakl "LABirynt 2.0" [na zdjęciu]. To monohromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę.

Tytuł oryginalny

Dla najmłodszego widza

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Poznań online