EN
21.10.2021, 12:26 Wersja do druku

Poznań. "Stream" Teatru Usta Usta Republika w trzech wielkopolskich miastach - na Zoomie

Stream to nie streaming! Teatr Usta Usta Republika, nagradzany za produkcje online, zaprasza widzów do eksperymentu badającego możliwości teatru w sieci. Przedstawienie grane jest przez aktorów na żywo, za pośrednictwem komunikatora Zoom, który daje możliwość łączności i zabawnych interakcji.

fot. mat. teatru

Czym jest tytułowy strumień? Oto nurt życia, w jaki brutalnie wrzucani jesteśmy w momencie narodzin. Choć mogłoby się wydawać, że nasza egzystencjalna podróż za każdym razem przyjmuje wyjątkowy, zindywidualizowany charakter, spektakl udowadnia, że w dużej mierze powtarza ona społeczne schematy. Przystanki na naszej drodze wyglądają przecież podobnie: szkoła, rodzina, przychodnia, praca. Przewodnikiem w spektaklu jest cichy i niepozorny Gregory, szukający sprzymierzeńców po stronie publiczności, przyglądającej się zza ekranów swoich komputerów jego potyczkom z losem.

Stream to nie streaming! Teatr Usta Usta Republika, nagradzany za produkcje online, zaprasza widzów do eksperymentu badającego możliwości teatru w sieci. Przedstawienie grane jest przez aktorów na żywo, za pośrednictwem komunikatora Zoom, który daje możliwość łączności i zabawnych interakcji. Gregory podróżujący ulicami trzech wielkopolskich miejscowości: Środy Wielkopolskiej, Nowego Tomyśla i Gniezna, niejeden raz szukać będzie pomocy widzów. Czym zakończy się jego podróż? Pokaże Stream!

Spektakl „Stream” jest realizowany przez Teatr Usta Usta Republika w ramach projektu „Wizyta 2021”, dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Republiką Sztuki Tłusta Langusta, Ośrodkiem Kultury w Środzie Wielkopolskiej, Nowotomyskim Ośrodka Kultury oraz Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Udział w spektaklu wymaga jedynie sprawnego internetowego łącza oraz zainstalowanej aplikacji Zoom. Aby otrzymać link do spotkania, prosimy o przesłanie mejla z prośbą o dostęp na adres: [email protected]

Reżyseria: Wojciech Wiński
Scenariusz: Ewa Kaczmarek, Wojciech Wiński
Obsada: Ewa Kaczmarek (Matka), Kinga Rybarczyk (Żona), Roman Andrzejewski (Nauczyciel), Grzegorz Ciemnoczołowski (Stream), Marcin Głowiński (Psycholog), Artur Śledzianowski (Pracodawca), Przemysław Zbroszczyk (Gregory), Dominik Złotkowski (Żołnierz).
Video: Maciej Domagalski

S_T_R_E_A_M na Zoomie
Teatru Usta Usta Republika


22 października godz. 19:00 Środa Wielkopolska
23 października godz. 19:00 Nowy Tomyśl
24 października godz. 19:00 Gniezno
wstęp wolny, wydarzenie online na żywo (prosimy o punktualność)

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne