EN
17.05.2022, 16:08 Wersja do druku

Poznań. „Straszny dwór” Teatru Wielkiego na Międzynarodowych Targach

Opera na Targach! Teatr Wielki w Poznaniu prezentuje „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w nowej lokalizacji.

fot. Bartek Barczyk/mat. teatru

Jak opowiedzieć historię XIX-wiecznych amorów w czasach Tindera i mediów społecznościowych? Czy można pogodzić przywiązanie do tradycji z potrzebą nowoczesności? Odpowiedź może zaskoczyć!

Po sukcesie premiery opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w nowatorskiej inscenizacji Ilarii Lanzino, którą Teatr Wielki w Poznaniu zakończył ubiegły sezon, dzieło zostanie przedstawione na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przedstawienie doskonale pokazuje, jak pogodzić tradycję z tym, co nowe oraz uzmysławia widzom, czy dla miłości potrafimy zmienić nasze przekonania i postrzeganie świata. Premiera została przyjęta entuzjastycznie przez recenzentów i publiczność, którą zachwyciło czerpanie realizatorów z polskiej kultury i pokazanie w spektaklu tego, co najlepsze.

Piękna muzyka w doskonałym wykonaniu artystów Sceny pod Pegazem, w scenograficznej oprawie spektaklu inspiracje pracami Katarzyny Kobro, Natalii LL i Ewy Partum oraz przesłanie, że „Straszny dwór” Moniuszki to nie zbiór pamiątek przeszłości, ale utwór idealnie wpisujący się w obecne czasy, dający pole twórczej interpretacji, z wyraziście zarysowaniami postaciami i aktualną wymową – to trzeba zobaczyć! Gorąco polecamy!

fot. mat. teatru

Patronat medialny:
TVP Kultura
TVP Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Hala 8A
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

środa, 25.05.2022, godz. 19:00
czwartek, 26.05.2022, godz. 19:00
piątek, 27.05.2022, godz. 19:00

Link do wydarzenia na fb:
https://fb.me/e/36PydSHsQ

Więcej informacji spektaklu na stronie:
https://opera.poznan.pl/pl/straszny-dwor

Źródło:

Materiał nadesłany