EN

3.01.2022, 15:37 Wersja do druku

Poznań. Spotkanie "Tożsamość ludowa" w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Poznaniu wszedł z impetem w nowy rok – sylwestrowo-noworoczne koncerty „Raut” spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, wszystkie trzy wieczory zakończyły się owacjami na stojąco, a widzowie śpiewali i tańczyli z artystami.

fot. mat. teatru

W pierwszym tygodniu nowego roku nie zwalniamy tempa – w czwartek, 6 stycznia, do Malarni wraca nasza najnowsza premiera – „Kordian i cham” w reż. Joanny Bednarczyk.

Spektaklowi towarzyszyć będzie wyjątkowe wydarzenie z cyklu Stany Skupienia. Przyglądamy się w nim tematyce, problematyce spektaklu premierowego i różnym kontekstom, w których jest osadzony. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasz teatr w jeszcze większym stopniu staje się miejscem twórczego dialogu i wymiany myśli.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone tożsamości ludowej i sposobom, jakie artystki i artyści znajdują na opowiedzenie o niej w różnych wymiarach sztuki.

W sobotę, 8 stycznia będziemy gościć Antonię Tosiek — poetkę, autorkę tomiku "Storytelling", badaczkę pamiętników chłopskich; Radka Raka — laureata nagrody Nike za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” oraz Łukasza Rondudę — reżysera filmu „Wszystkie nasze strachy”, nagrodzonego w Gdyni Złotymi Lwami.

Porozmawiamy o tym, czy tożsamość klasowa może być doświadczeniem wspólnotowym i jednoczącym oraz jak opowiadać o niej poprzez sztukę.

Spotkanie pt.: „Tożsamość ludowa” poprowadzi pedagog Teatru Polskiego w Poznaniu – Andrzej Błażewicz. Początek o godz. 17.00 na Dużej Scenie.

Wstęp wolny – obowiązują wejściówki do pobrania w kasie Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany