EN
3.03.2022, 08:10 Wersja do druku

Poznań. Spotkanie „Czy Polska jest portiernią Europy?” w Teatrze Ósmego Dnia

W najbliższą sobotę, ok. godz. 20:15,  w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się spotkanie pt. „Czy Polska jest portiernią Europy?” Z kolei  w Dzień Kobiet,  8 marca odbędzie się u nas spotkanie z Klementyną Suchanow, pt. „TO JEST WOJNA!”.

fot. mat. teatru

W najbliższą sobotę, ok. godz. 20:15,  w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się spotkanie pt. „Czy Polska jest portiernią Europy?”

Spotkanie z aktywistkami: Rut Kurkiewicz-Grocholską i Aleksandrą Chrzanowską (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Grupa Granica), poruszające temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

W naszym teatrze ta sprawa byłą zawsze bardzo ważna: uchodźcy, uciekinierzy - my sami doświadczyliśmy tułaczki. Więźliśmy tez udział w akcji "Tu widać las na granicy".

W obecnej sytuacji sprawa pomocy uchodźcom jest tym bardziej paląca – o tym też będziemy rozmawiać.

Wydarzenie jest powiązane ze spektaklem „Portiernia. Wersja druga". W pierwszej kolejności będą mogli brać w nim udział widzowie tego spektaklu.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/epAkFmkCw

fot. mat. teatru

Z kolei  w Dzień Kobiet,  8 marca odbędzie się u nas spotkanie z Klementyną Suchanow, pt. „TO JEST WOJNA!”

Tematem spotkania z Klementyną Suchanow, biografką i znawczynią twórczości Witolda Gombrowicza, aktywistką, współtwórczynią Strajku Kobiet, będzie owoc jej aktywistycznego i dziennikarskiego doświadczenia opisanego w książce „To jest wojna”. Pozycja ta jest dziennikarskim śledztwem, ujawniającym sieć powiązań skrajnie prawicowych, konserwatywnych środowisk i ośrodków, które swoje anty-kobiece pomysły na zmianę prawa w wielu krajach przeprowadzają systematycznie i w sposób skoordynowany.

Skąd mają pieniądze, jak działają, czy mają też inne cele niż zbudowanie (odbudowanie) patriarchalnego, katolickiego, opresyjnego, głównie wobec kobiet, świata? W jakiej relacji są z Kościołem? Jak odnaleźli się w Polsce, na czym polega specyfika ich działań, jak można ocenić skuteczność i zagrożenie działaniami takich organizacji jak Ordo Iuris? Jak wyglądają strategie oporu wobec ich ofensywy?

Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź podczas nadchodzącego spotkania.

Prowadzenie: Roman Kurkiewicz

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/5c9kismN6

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne