EN
12.04.2021, 13:59 Wersja do druku

Poznań. XII Festiwal Nowa Siła Kuratorska - od czwartku online

Już w czwartek 15 kwietnia po raz dwunasty startuje Festiwal Nowa Siła Kuratorska. W tym roku wydarzenie w całości odbędzie się w sieci.

fot. mat. organizatora

Festiwal organizowany już po raz 12. przez studentki i studentów poznańskiej teatrologii w tym roku w całości odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Startuje 15 kwietnia i potrwa aż do 23 maja. "W tym roku głównym motywem jest przywracanie w dyskursie społecznym tego, co często zapomniane lub niedostrzegane. Poruszymy tematy ekologii w teatrze, musicalu zaangażowanego społecznie, edukacyjnego wymiaru gier RPG, technik performerskich oraz inkluzywności języka" - piszą twórcy.

Festiwal rozpocznie się 15 kwietnia dyskusją panelową w ramach projektu Ekoetyka teatru, która poruszy temat ekologii w organizacji pracy w teatrze, a udział w niej wezmą Zofia Smolarska, Weronika Szczawińska, Romuald Krężel i Dorota Kowalkowska. W kolejnych dniach w programie m.in. wykład (Wy)słuchaj, kiedy śpiewa musical oraz dyskusja dotycząca zaangażowania tego gatunku w społeczne problemy, warsztaty Techniki pracy performera czy wykład RPG, czyli narzędzie edukacyjne, w ramach którego Jakub Alejski przedstawi koncepcję wykorzystania gier RPG do celów pedagogicznych.

Zwieńczeniem festiwalu będzie wydanie publikacji o ekologii w teatrze oraz premiera piosenki jako efektu warsztatów performerskich. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Wspólne we współpracy z Instytutem Teatru i Sztuki Mediów na Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

  • Festiwal Nowa Siła Kuratorska
  • 15.04-23.05
  • wydarzenie online
Tytuł oryginalny

Rusza Festiwal Nowa Siła Kuratorska

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Autor:

oprac. red.

Wątki tematyczne