EN
10.01.2022, 08:53 Wersja do druku

Poznań. Preselekcje do konkursu operowego AsLiCo - w środę

Pierwsze w historii w tej części Europy preselekcje do najstarszego konkursu operowego dla młodych artystów AsLiCo przeprowadzone zostaną 12 stycznia w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W tym roku konkurs ma swoją 73. edycję.

fot. mat. teatru

Jak poinformowała PAP szefowa działu marketingu i promocji poznańskiego teatru Magdalena Kosakowska, AsLiCo Competition for Young Opera Singers zaliczany jest do najważniejszych konkursów operowych dla młodych artystów na świecie. Jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku lutego w Como we Włoszech.

"Organizacja Associazione Lirica e Concertistica Italiana wspiera działalność młodych artystów operowych organizując konkurs, w ramach którego laureaci wyłonieni spośród solistów i solistek zyskują angaż w najbardziej prestiżowych teatrach operowych. Sam udział w konkursie niejednokrotnie stanowił początek znakomitych operowych karier" - powiedziała.

Po raz pierwszy w historii konkursu przesłuchania przeprowadzane są również w tej części Europy. Preselekcje odbywają się również w Como, Katanii i Rzymie oraz we francuskim Awinionie.

Eliminacje, półfinał i finał konkursu odbędą się od 3 do 6 lutego we włoskim Como. Przewodniczącym jury jest dyrektor mediolańskiej La Scali Dominique Meyer.

W poniedziałek mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu. Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji znajdują się na stronie: aslico.org.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne