EN

1.10.2020, 13:41 Wersja do druku

Poznań. Premiera "Planety Einsteina" w Teatrze Animacji

Pierwsza w sezonie 2020/2021 premiera w Teatrze Animacji odbędzie się już w przyszły weekend. 10 i 11 października o godz. 17 poznańska scena zaprasza na "Planetę Einsteina" Elżbiety Chowaniec w reżyserii Roberta Drobniucha.

Ta realizacja jest wyjątkowa, ponieważ jako koprodukcja będzie miała w Poznaniu aż dwie premiery: w pierwszej obok aktorów Teatru Animacji zagrają aktorzy z kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

fot. Jakub Wittchen

Inne aktualności

Einstein – bo tak wszyscy nazywają Jaśka – ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian.

Czy chłopcu uda się polubić nową – kosmiczną rzeczywistość? Czy będzie tam szczęśliwy?

Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów. Wybierzmy się tam razem! Niezapomnianą, międzygalaktyczną podróż zapewni nam bogactwo teatralnych form - abstrakcyjne lalki, gra świateł, obrazów i dźwięków. 

Źródło:

Materiał nadesłany