EN

10.10.2020, 12:43 Wersja do druku

Poznań. Premiera "Planety Einsteina" będzie udostępniona online

W sobotę odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera poznańskiego Teatru Animacji. Ze względu na objęcie całej Polski "żółtą strefą" obostrzeń sanitarnych, dyrekcja teatru podjęła decyzję o udostępnieniu premiery spektaklu „Planeta Einsteina” online.

Jak tłumaczyła Agata Drwięga z Teatru Animacji w Poznaniu, "Planetę Einsteina" Elżbiety Chowaniec to spektakl w reżyserii Roberta Drobniucha.

- Einstein - bo tak wszyscy nazywają Jaśka - ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian - tłumaczyła Drwięga.

Dodała, że "Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów".

Drwięga wskazała, że realizacja jest wyjątkowa, ponieważ jako koprodukcja będzie miała w Poznaniu aż dwie premiery - w sobotę i w niedzielę. W pierwszej obok poznańskich aktorów zagrają aktorzy z kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

- Z uwagi na objęcie całej Polski żółtą strefą, podjęliśmy decyzję o tym, by premierę spektaklu "Planeta Einsteina" udostępnić online. Tych z Państwa, którzy nie będą z nami w teatrze, zapraszamy przed ekrany komputerów - poinformowała Drwięga.

W sobotę przed godziną 17.00 na stronie internetowej Teatru Animacji https://teatranimacji.pl/artykul/planeta-einsteina-premiera-online/ oraz na profilu Teatru w mediach społecznościowych umieszczony zostanie link do spektaklu. Link będzie aktywny do niedzieli do godz. 20.00.

fot. Jakub Wittchen

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Jowsa

Wątki tematyczne