17.12.2020, 12:52 Wersja do druku

Poznań. Ponad 1,2 mln zł przeznaczyło miasto na wsparcie dla środowiska kulturalnego

158 osób objętych bezpośrednim wsparciem i 277 specjalnych działań i projektów - to bilans pakietu interwencyjnego "Poznań Wspiera" dla środowiska kulturalnego Poznania. Na koordynowany przez Wydział Kultury UMP program, miasto ostatecznie przeznaczyło ponad 1,2 mln zł.

"Byłbym szczęśliwy, prezentując dotychczasowe wsparcie dla sektora kultury z myślą, że pandemia już nam nie zagraża i możemy wszyscy wrócić do teatrów, sal koncertowych i galerii. Niestety, w nowy rok wkraczamy ze świadomością, że sektor kultury nadal wymaga szczególnej uwagi samorządu" - podkreślił zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

"Dlatego wspólnie z radnymi Miasta Poznania i Wydziałem Kultury planujemy w 2021 kontynuację najbardziej oczekiwanych działań z pakietu +Poznań Wspiera+" - zapowiedział Solarski.

Jak wskazał, wsparcie w związku z pandemią dla środowiska kulturalnego Poznania w ramach pakietu "Poznań Wspiera" wyniosło łącznie 1,24 mln zł. 158 osób zostało objętych m.in. stypendiami. Wsparto też 277 działań i projektów.

Poznański magistrat podał, że wśród działań podejmowanych w ramach pakietu "Poznań Wspiera" był m.in. konkurs "Kultura na Wynos", w ramach którego 25 laureatów (2 nagrody główne, oraz 23 wyróżnienia) otrzymało łącznie 50 tys. zł. Z kolei w ramach programu "Małych grantów" dotacje na kwoty do 10 tys. zł dla organizacji pozarządowych, wsparcie otrzymało 95 projektów.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Jowsa

Tematy w toku