EN

7.09.2021, 13:42 Wersja do druku

Poznań. Początek sezonu w Polskim Teatrze Tańca

Na początku nowego sezonu 2020/2021 Polski Teatr Tańca wyrusza w trasę. Na scenie przy ul. Stanisława Taczaka 8 zespół najstarszego teatru tańca w Polsce będzie można zobaczyć dopiero 1, 2 i 3 października o godz. 20.00 w spektaklu „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt”. 

fot. Andrzej Grabowski/mat. teatru

Zanim to nastąpi, koprodukcję Polskiego Teatru Tańca z niemieckim kolektywem artystycznym bodytalk zaprezentujemy dwukrotnie w Theater im Pumpenhaus w Münster - już w tym tygodniu, 10 i 11 września o godz.19.00. Będzie to kolejna podróż najnowszego spektaklu Polskiego Teatru Tańca do Niemiec. Odkryta na nowo historia Romea i Julii, uwypuklająca wątki pandemii, dystansu społecznego i izolacji odwiedziła już naszych zachodnich sąsiadów latem 2021 - berlińska premiera odbyła się 7 i 8 lipca w Uferstudio, a 15 lipca spektakl zawitał na Asphalt Festival w Düsseldorfie. 

Wyruszamy też w naszą stałą trasę do Piły, w której w Regionalnym Centrum Kultury - Fabryce Emocji regularnie pokazujemy nasze premiery. 18 września o 19.00 zapraszamy na „Kurkę Wodną albo urojenie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. To balansująca na granicy fabuły i Czystej Formy opowieść o młodym artyście, poszukującym Absolutu w życiu, w miłości i w sztuce, czerpiąca czarny humor, błyskotliwe skojarzenia i dialogi z dramatów Witkacego ”Kurka Wodna”, „Matka” , „Tumor Mózgowicz” i „Bellatrix”.  

Kolejne wrześniowe spektakle to kolejna podróż - 22.09 o godz. 20.00 i 24.09 o godz 18.00 kolejno w w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie i w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można zobaczyć spektakl „Fabula Rasa” - niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która rozpada się, a następnie spaja, łącząca pozornie odległe inspiracje - nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanislawa Moniuszki oraz szkic literacki Edwarda Stachury - jednego z polskich twórców „przeklętych” i „kaskaderów literatury”.  

W tym czasie scena Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu będzie gościnnie prezentować utwory teatrów z Bytomia i Lublina. 11.09 o 20.00 wystąpi Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ze spektaklem „Plateau”. To najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto, spektakl krytyczny, trafiający w bolączki polskiej współczesności, wielowymiarowy i intensywny, operujący językiem teatru fizycznego i ugruntowanym, dynamicznym ruchem.  

We wrześniu -16 września o godz. 20.00 w Dużym Studio Polskiego Teatru Tańca- zobaczymy jeszcze spektakl Lubelskiego Teatru Tańca pt. „If/Then” w choreografii Joe Altera. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnym rezultatu - informują jego twórcy.  

„Plateau” i „If/Then” to spektakle prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.  

Bilety na wszystkie wydarzenia można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz pół godziny przez spektaklem w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.   

Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenia i produkcje naszych Gości!
Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne