EN
8.02.2022, 16:18 Wersja do druku

Poznań. Marzec i kwiecień w Teatrze Muzycznym

W marcu i kwietniu warto wybrać się do Teatru Muzycznego w Poznaniu, który przygotował dla swoich Widzów moc atrakcji. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś ciekawego.

fot. M. Kordula

W pierwsze dwa weekendy marca na scenę przy ulicy Niezłomnych powróci „Pippin” – zdobywca Musicalowych Nagród Widzów bloga musicalna.pl w aż 9 kategoriach, w tym za najlepszą premierę 2019 roku, reżyserię, przekład czy scenografię. Maciej Pawlak, wcielający się w główną rolę, został odkryciem sezonu, a później otrzymał także Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy aktor Musicalowy”. Twórcy przedstawienia zabierają nas w „podróż – w miejsca egzotyczne, nowe, cudne i mistyczne”, a przewodnikami po tej niezwykłej krainie będą między innymi tytułowy książę Pippin, Król Karol, Bertha, Fastrada, Mistrz Ceremonii, a także pewna tajemnicza Gęś, o której nie sposób zapomnieć jeszcze na długo po wyjściu z Teatru. Z kolei zburzenie czwartej ściany sprawia, iż publiczność staje się jednym z ważniejszych elementów tej niezwykłej, teatralnej układanki. Takiego przedstawienia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jeszcze nie było, o czym zapewniali krytycy w licznych recenzjach. Piotr Sobierski z miesięcznika „Teatr” napisał, że „całość składa się na jedno z najciekawszych przedstawień na polskiej scenie musicalowej”. Można się o tym przekonać osobiście 4 i 5.03 o godz. 19.00, 6.03 o godz. 17.00 oraz między 10 a 12.03 o godz. 19.00.

W tym samym miesiącu można się wybrać na wycieczkę do pewnego mrocznego zamczyska. Któż z nas nie kojarzy upiornej rodzinki Addamsów, która narodziła się w głowie Charlesa Addamsa? Jeszcze w latach 30. na punkcie komiksu oszalał cały świat, a reżyserzy filmowi zaczęli się prześcigać w pomyśle na najlepszą fabułę. Ostatecznie zwyciężyła koncepcja Barry’ego Sonnenfelda, którą wszyscy fani Morticii, Gomeza, Wednesday, wujka Festera i Lurcha wspominają z łezką w oku. Powstanie musicalu było tylko kwestią czasu, a stało się faktem w 2010 roku. Publiczność oszalała na punkcie tego tytułu, dlatego tym bardziej warto sprawdzić poznańską wersję, w której przy jednym stole spotkają się rodziny pochodzące z dwóch różnych światów. Ich konfrontacja, połączona ze znakomitymi piosenkami, sprawia, że „Rodzina Addamsów” to pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego fana musicali. Spektakl zostanie zaprezentowany 18.03 o godz. 19.00, 19.03 o godz. 15.00 i 19.00, 20.03 o godz. 17.00, 25.03 o godz. 19.00 oraz 26.03 o godz. 15.00 i 19.00.

fot. P.Pasieczny

Kwiecień rozpocznie się w najlepszy, możliwy sposób, czyli w towarzystwie Deloris van Cartier. Poznańska „Zakonnica w przebraniu” została zagrana już blisko 200 razy! Główna bohaterka jest świadkiem morderstwa dokonanego przez jej ukochanego. Postanawia uciec, a schronienie znajduje w klasztorze, w którym rozkręca na nowo miejscowy chór. To spotkanie odmieni obie strony, w tym również publiczność zgromadzoną na widowni. Niedawno ogłoszono, że filmowa wersja doczeka się kolejnej, trzeciej już części z Whoopi Goldberg w roli głównej. Zanim to jednak nastąpi, warto sprawdzić musicalową odsłonę w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Pokazy odbędą się 1.04 o godz. 19.00, 2.04 o godz. 15.00 i 19.00, 3.04 o godz. 17.00 oraz 7 i 8.04 o godz. 19.00.

Teatr Muzyczny nie zapomniał także o najmłodszych widzach, dla których przygotował spotkanie z lwem Alexem, żyrafą Melman, zebrą Marty, hipopotamicą Glorią, pingwinami, no i rzecz jasna jedynym w swoim rodzaju, lubiącym wyginać śmiało ciało królem Julianem. Za sprawą „Madagaskaru – musicalowej przygody” dzieci wraz z rodzicami wybiorą się w niezapomnianą, pełną humoru przygodę. Przedstawienie spełnia także walor edukacyjny i przypomina, jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń. Zwierzaki z nowojorskiego Central Parku zachęcają do wizyty w Teatrze w sobotę 9 kwietnia o godz. 13.00 i 19.00.

Szczegółowy repertuar oraz bilety dostępne są na stronie www.teatr-muzyczny.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem [email protected].

Źródło:

Materiał nadesłany