EN
28.09.2021, 14:48 Wersja do druku

Poznań. "Kurka Wodna albo urojenie" w ofercie Early Bird - tylko do jutra

Do jutra, do 29 września, do godz. 23.59 potrwa promocja Early Bird na spektakl „Kurka Wodna albo urojenie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. Bilety w specjalnej cenie - 50 zł (bilet normalny) i 30 zł ( bilet ulgowy) można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl

fot. mat. teatru

Spektakl zaprezentujemy 8 i 9 października o godz. 20.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

„Kurka wodna albo urojenie” to balansująca na krawędzi fabuły i manifestacji Czystej Formy opowieść o Edgarze - młodym artyście, poszukującym artystycznego i osobistego spełnienia. Ironia, czarny humor, błyskotliwość skojarzeń, gier słownych i dialogów, zaczerpniętych z dramatów Witkacego „”Kurka Wodna”, „Matka”, „Tumor Mózgowicz” i „Bellatrix”, łączy się z formalną wyrazistością i gęstą emocjonalnością ruchów tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Spektakl uwodzi migotliwą feerią świateł i bogactwem kostiumów, rozbrzmiewając kompozycjami Zbigniewa Kozuba oraz Sarabande Georga Friedricha Händla. Naturalną scenografią są przestrzenie nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu. W „Kurce Wodnej albo urojeniu” występuje wybitny aktor teatralny i filmowy Adam Ferency.

Przypomnijmy, że współtwórca spektaklu, Igor Gorzkowski, w ostatnich dniach otrzymał dwie nagrody za reżyserię. 22 września 2021 roku odebrał Nagrodę im. Stefana Treugutta za sezon 2019/2020 za adaptację i reżyserię spektaklu „Inny świat” wg Gustawa Herlinga - Grudzińskiego, zrealizowanego dla teatru telewizji. Twórca otrzymał też nagrodę za reżyserię spektaklu telewizyjnego „Inny świat” podczas XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021” w Zamościu. W produkcji w rolach więźniów wystąpili tancerze Polskiego Teatru Tańca.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Spektakl bierze udział w VII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Źródło:

Materiał nadesłany