EN

11.12.2020, 09:47 Wersja do druku

Poznań. II Festiwal „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund” Polskiego Teatru Tańca online

W dniach 11- 13 grudnia Polski Teatr Tańca zaprasza na II Festiwal „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund”, który odbędzie się w przestrzeni Internetu. Podczas festiwalu podsumujemy  4. edycję międzynarodowego konkursu „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund” .

Od 11 grudnia od godz. 12.00 do 13 grudnia do godz. 20.00 będzie można zagłosować na laureata Nagrody Publiczności.

fot. mat. teatru

Na stronie Polskiego Teatru Tańca w osobnej informacji oraz na Facebooku Polskiego Teatru Tańca zamieścimy link odsyłający do formularza, za pośrednictwem którego będzie można oddać głos na swojego faworyta w każdej z trzech kategorii konkursu - „1 strona” (kategoria literacka,) „1 spojrzenie” (kategoria „sztuki wizualne) „180 sekund” (kategoria filmowa).

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie gala wieńcząca konkurs „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund”, podczas której poznamy laureatów, spotkamy się wirtualnie ze zdobywcami głównych nagród, wspólnie obejrzymy ich prace i posłuchamy opinii jurorów o wyróżnionych utworach.  Wydarzenie odbędzie się online, na profilu FB Polskiego Teatru Tańca, 13 grudnia o godz. 20.30.

Pozostałą część wieczoru wypełni premiera najnowszego chorograficznego projektu filmowego pt. „TA MARA” w choreografii Iwony Pasińskiej, która rozpocznie się o godz. 21.00 na kanałach YouTube i VIMEO oraz na Facebooku Polskiego Teatru Tańca.

Nazwisko laureata Nagrody Publiczności i tytuł zwycięskiej pracy ogłosimy 13 grudnia o godz. 21.15, osobnym postem na profilu FB Polskiego Teatru Tańca oraz na stronie internetowej.

Przypomnijmy, że konkurs pn. „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund”, którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca, odbył się w tym roku po raz czwarty. Od początku istnienia jego celem jest tworzenie platformy rejestrującej kreatywne podejście do zjawiska teatru tańca i ruchu. Konkurs ma charakter otwarty, jego trójdzielna nazwa „1 strona - 1 spojrzenie - 180 sekund” odpowiada kolejno trzech kategoriom prac, które do 31 października tego roku można było nadsyłać w dziedzinie literatury, sztuk wizualnych i filmu.

W latach ubiegłych kategoria „1 spojrzenie” obejmowała wyłącznie fotografię. W tym roku poszerzyliśmy ją o prace graficzne, rzeźbiarskie i malarskie, aby otworzyć przestrzeń wymiany myśli wokół tematu ekspresji ciała na różne gatunki sztuk wizualnych. W składzie jury znaleźli się w tym roku Iwona Pasińska, przewodniczącą, prof. Piotr Śliwiński, ekspert w dziedzinie literatury, Andrzej Grabowski, ekspert w obszarze sztuk wizualnych oraz Edyta Pietrowska, ekspertka w zakresie filmu.

Wszystkie nagrodzone prace opublikowane zostaną na stronie internetowej Polskiego Teatru Tańca.

Więcej informacji o filmie TA MARA

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne