EN

10.05.2021, 15:35 Wersja do druku

Poznań. Bilety na premierę "Kombinatu" w Muzycznym już w sprzedaży

Teatr Muzyczny w Poznaniu uruchomił sprzedaż biletów na czerwcową premierę spektaklu muzycznego „Kombinat” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Przedstawienie pokazuje przyszłość. Futurystyczną, surrealistyczną i pełną metafor. Powstał z inspiracji tekstami Kafki, Orwella i Huxleya, a za punkt wyjścia przyjął muzykę i teksty Obywatela GC i Republiki.

fot. mat. teatru

Przyjdź. Ta opowieść jest o nas wszystkich. Tych z przeszłości, z przyszłości i z chwili obecnej. To historia o walce jednostki z systemem, o wadze jej głosu i poszukiwaniu prawdy – czymkolwiek by nie była… To komentarz rzeczywistości, przestroga i szansa.

Możesz tę przestrogę zignorować. Nic się wtedy nie zmieni. Posady znanego Ci świata ani drgną. Będziesz nadal istniał. Krok za krokiem, dzień za dniem. Ty, a nad Tobą oni. Cicho, spokojnie, bezpiecznie. Znasz ten stan ducha, umysłu, ciała. Niby Twój, ale jakby… poza Tobą? Cisza dziwnie wygłusza, spokój obezwładnia, a bezpieczeństwo pozbawia sprawczości. Przyparty do muru uznasz, że gdzieś w głębi, zawsze wydawało Ci się to obce, ale tak naprawdę nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, no bo dlaczego miałbyś? Skoro zawsze tak było, to znaczy, że tak jest dobrze. Tak musi być.

A co jeśli może być inaczej? Zatrzymaj się. Poczuj tę przestrogę, jej ciężar, chłód… Zastanów się. Wiesz, kim jesteś? Kim są oni? Wiesz, kto pozwolił im dojść do władzy? Kogo oni reprezentują i dlaczego decydują o Twoim życiu? Czy ono tak naprawdę jest Twoje? Czy Ty jesteś swój?

„Kombinat” to spektakl, jakiego w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jeszcze nie było. To historia, która dzieje się każdego dnia.

PREMIERA: 19 czerwca godz. 18.00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: 18 czerwca godz. 19.00
SPEKTAKLE: 20 czerwca godz. 17.00, 24-26 czerwca godz. 19.00

Bilety można kupować w kasie oraz na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem [email protected].

Źródło:

Materiał nadesłany