EN

14.09.2022, 11:42 Wersja do druku

Poznań. 1400 widzów podczas przeglądu teatrów muzycznych „Czas na teatr”

Za nami pierwszy przegląd teatrów muzycznych CZAS NA TEATR. Przez cztery dni od 9 do 12 września w przestrzeniach Auli Artis i Teatru Muzycznego w Poznaniu gościliśmy około 1400 widzów. Długie i gorące owacje po zakończeniu spektakli pokazały, że wydarzenie zostało wspaniale przyjęte i powinno na stałe wpisać się w kulturalny kalendarz Poznania.

fot. mat. organizatora

Podczas przeglądu swoje spektakle zaprezentowały:

- Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu („Cesarz”)
- Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie („Thrill me. Historia Leopolda i Loeba”)
- Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (spektakl dyplomowy Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni – „Mury Jerycha”)  
- Teatr Miejski w Gliwicach (pokaz filmowy spektaklu „Białoruś Obrażona”)
- Teatr Muzyczny w Poznaniu („Irena”)

Po każdym spektaklu sporym zainteresowaniem widzów cieszyły się spotkania z reżyserami i aktorami, które poprowadził krytyk teatralny Tomasz Domagała.

W ramach przeglądu odbyła się także konferencja naukowa „Musical i historia”, zorganizowana przez Instytuty: Kulturoznawstwa i Filologii Polskiej UAM oraz Instytut Slawistyki PAN. W roli prelegentów wystąpili m.in. Wojciech Kościelniak, Daniel Wyszogrodzki i prof. Joanna Maleszyńska.

To była pierwsza edycja przeglądu teatrów muzycznych, ale na pewno nie ostatnia – uskrzydleni pozytywną reakcją uczestników CZASU NA TEATR, w przyszłym roku we wrześniu planujemy zorganizować wydarzenie po raz drugi. Już teraz Państwa zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany