EN

25.11.2020, 08:10 Wersja do druku

Poniatowa. Przegląd Małych Form Teatralnych tym razem online

Już po raz 22. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej zorganizuje Przegląd Małych Form Teatralnych skierowany do osób z niepełnosprawnościami. W tym roku wydarzenie odbędzie odbędzie się 27 listopada i zostanie zrealizowane w formule online.

mat. organizatora

Widzowie za pośrednictwem Internetu będą mogli podziwiać występy grup teatralnych, tanecznych i solistów w kategoriach: taniec, teatr, poezja, piosenka. Wystąpią artyści z placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne z województwa lubelskiego.

Przegląd od lat daje możliwość osobom z niepełnosprawnościami do zaprezentowania swojego potencjału artystycznego. Każda edycja wydarzenia cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. W ubiegłym roku w przeglądzie wzięło udział blisko 300 osób.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, podczas przeglądu częściowo odtworzone zostaną archiwalne nagrania artystów. - Przegląd stanowi bodziec do aktywizacji osób z niepełnosprawnościami, pomimo zaistniałej sytuacji uniemożliwiającej bezpośredni kontakt i zaprezentowanie swojej twórczości przed publicznością zgromadzoną na widowni. Zarówno występujący, jak i widzowie będą mogli przekonać się, że istnieje możliwość tworzenia wydarzeń kulturalnych poprzez łącza internetowe i że obecna sytuacja nie ogranicza aktywności artystycznej - przekonują organizatorzy wydarzenia.

XXII Przegląd Małych Form Teatralnych będzie transmitowany przez Internet. Link do wydarzenia zostanie udostępniony na stronie soni.org.pl  oraz oraz na profilu Facebook Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej. Start transmisji o godz. 9.


Tytuł oryginalny

Przegląd Małych Form Teatralnych tym razem online

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

25.11.2020

Wątki tematyczne