EN

2.09.2021, 12:21 Wersja do druku

Pomorskie. Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2021 online

Przyjęta rok temu i ciesząca się dużą popularnością formuła online, z uwagi na pandemię, będzie kontynuowana również w tym roku. Zapraszamy małych i dużych, rodziców z dziećmi i nauczycieli z uczniami na wyjątkowe spotkania z teatrem lalkowym.

fot. mat. organizatora

W dniach 23 – 24 września zsiądźcie wygodnie przed komputerami lub telewizorami i dajcie się przenieść do świata kukiełek, pacynek, marionetek i jawajek. Bawcie się i wzruszajcie. A przy okazji – chłońcie nietuzinkową wiedzę, bo, poza profesjonalnymi widowiskami teatralnymi, przygotowaliśmy dla Was warsztaty artystyczne, a także spotkania z aktorami teatralnymi i twórcami lalek. Do zobaczenia na www.festiwaljuszkowo.pl oraz na Facebook/ Festiwal FOTEL

Magdalena Kołodziejczak
WÓJT GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

Skupiający wędrownych aktorów teatru lalki i popularyzujący ich nietuzinkowy dorobek Festiwal FOTEL w gminie Pruszcz Gdański jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym. Przez pierwsze trzy lata gościliśmy aktorów, lalkarzy, mieszkańców i turystów w malowniczo położonym Juszkowie. Rok temu, z racji pandemii, przenieśliśmy się do Internetu. Nie mogliśmy przecież pozbawić dzieci wyczekiwanych spotkań z teatrem! Zresztą, mądrości płynące z bajek i legend przemawiają nie tylko do dzieci. Często dopiero my, dorośli, jesteśmy w stanie docenić mądrość z nich płynącą. Dlatego zapraszam na FOTEL online całe rodziny!

Grzegorz Antoni Cwaliński
DYREKTOR FESTIWALU FOTEL

Rok temu, kiedy cały świat stanął w obliczu pandemii, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie Festiwalu w Internecie. Zainteresowanie teatrem online przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 200 tysięcy widzów i setki nadesłanych zdjęć, z których bije radość z oglądania naszych spektakli, to satysfakcja i najlepsza nagroda za podjęty trud. W tym roku, z racji wciąż trwającej pandemii, postanowiliśmy ponownie zaprosić widzów przed ekrany komputerów i telewizorów. Liczę jednak, że za rok, tak jak przed dwoma, trzema i czterema laty, spotkamy się znów w malowniczym Juszkowie.

fot. mat. organizatora

Program Festiwalu FOTEL 2021
23.09 /czwartek/
9:00   - „Złota ryba” - Teatr i Fundacja Zaułek
10:00 - „O Piecuchu Najwspanialszym” - Teatr Barnaby
11:00 - warsztaty online
18:00 - „Szary i Ruda” - Teatr Barnaby
19:00 - „Pan Mniam Mniam” - Trupa Pana Wnuka

24.09 /piątek/
9:00   - „Mój przyjaciel pies” - TeatRyle
10:00 - „Fintikluszki - folkowe okruszki” - Teatr Małe Mi
11:00 - warsztaty online
18:00 - „Historia starego kredensu” - Teatr i Fundacja Zaułek
19:00 - „Mam emocje” - Teatr Lalki i Aktorki

V Festiwal Objazdowych teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2021 otrzymał dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje 2021.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne