28.09.2021, 15:13 Wersja do druku

Polskie Radio. „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza do usłyszenia w Czwórce

fot. Wojciech Kusiński, Polskie Radio

„Bajki Robotów” Stanisława Lema w interpretacji Łukasza Borkowskiego przez wrzesień umilały późne poranki słuchaczom Czwórki. Stacja wraz z początkiem następnego miesiąca zaprasza do słuchania kolejnej lektury. Od 1 do 29 października o godz. 10.45 opowiadanie „Panny z Wilka” w Czwórce czytać będzie aktorka Justyna Kowalska – laureatka nagrody Arete za najlepszy debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia w 2019 roku.

Justyna Kowalska/fot. Wojciech Kusiński, Polskie Radio

„Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza to klasyka literatury polskiej. Akcja opowiadania rozgrywa się pod koniec lat 20. XX wieku. Główny bohater, trzydziestosiedmioletni Wiktor Ruben, powraca w okolice majątku Wilko, miejsca, w którym bywał w młodości. Jego przyjazd powoduje odżycie wspomnień. Otoczony przez grupę kobiet, wśród rozmów i zwykłych zajęć wiejskich, zaczyna snuć refleksje nad losem, sensem ludzkich działań oraz przemijaniem. Opowiadanie przeczyta Justyna Kowalska, aktorka i laureatka nagrody Arete za najlepszy debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia.

Audycja „Stacja kultura” nadawana jest w Czwórce od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 12.00. Jej prowadząca, Kasia Dydo, przez dwie godziny sprawdza, czym żyje miasto, buszuje po Internecie w poszukiwaniu ciekawych wydarzeń i imprez, a na długie jesienne wieczory poleca seriale, od których niełatwo się oderwać. Kwadrans przed godz. 11.00 w Czwórce można usłyszeć znaną powieść w interpretacji najlepszych polskich aktorów. Do tej pory były to m.in. „Bajki Robotów” Stanisława Lema czy „Proces” Franza Kafki.

Źródło:

Materiał nadesłany