EN
29.12.2021, 14:25 Wersja do druku

Polskie Radio. "Kot w butach" - najnowsze słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent, jakim jest emisja słuchowiska „Kot w butach” na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy PRD, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.00.

fot. mat. organizatora

Tę znaną wszystkim dzieciom włoską bajkę ludową, opowiedzieliśmy po swojemu i troszkę ją też poplątaliśmy, żeby słuchaczom miło było jej posłuchać. Dalej bohaterem tytułowym jest kot, tu się nic nie zmienia  – mówi o pomyśle na opowieść autorka scenariusza Julia Rozbiecka.
W słuchowisku udział biorą dziennikarze PRD: Ewa Gorzelak, Janusz Zadura, Wojciech Słupiński i Leszek Filipowicz, a partnerują im młodzi aktorzy - Tosia Chuderska i  Staś Ruciński.

Oprócz premiery słuchowiska „Kot w butach” w Sylwestera PRD planuje zabawę i dla dzieci i dla dorosłych. Już od godziny 20:00 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji „Co nam w duszy gra?”, „Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego” i „Stare, znane, zapomniane”. Będzie dużo tanecznej muzyki dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców, tak aby cała rodzina mogła się dobrze bawić. A co będzie można usłyszeć? Gorące hity do tańca z lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku, hity z czołówek list przebojów ostatnich lat, a także największe przeboje z dyskotekowych parkietów, które znają wszyscy – słowem – gotowy zestaw na każdą domową imprezę. Tej nocy muzycznie nie zabraknie niczego. Sylwester z PRD potrwa do godz. 6:00.

Premiera słuchowiska „Kot w butach” – 31 grudnia, godz. 14.00

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Źródło:

Materiał nadesłany