EN

16.10.2020, 16:50 Wersja do druku

Polskie Radio. Akcja Charytatywna "Choinki Jedynki"

W najbliższą niedzielę 18 października, tuż po godz. 17.00, Program 1 Polskiego Radia zainauguruje XIX Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki”, z której środki przekazane zostaną Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. Honorowy patronat nad akcją ponownie objęła Pierwsza Dama Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

mat. organizatora

Akcja charytatywna Jedynki Polskiego Radia, której celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami, narodziła się blisko 20 lat temu. Od 2005 r. Program 1 Polskiego Radia zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a od 2013 r. także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację – Dzięki takim akcjom nie tracimy sił i radości – podkreśla Anna Dymna. 

W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego, które w myśl zasady: Żyć, mieszkać, leczyć się i pracować w lokalnej wspólnocie, realizuje m.in. programy włączające osoby z zaburzeniami psychicznymi w pełne funkcjonowanie społeczne i zawodowe, tworzy możliwości pracy i osobistego rozwoju oraz prowadzi działania edukacyjne oparte na warsztatach samopoznania i umiejętnego pokonywania trudności wynikających z procesu chorobowego.

Dzięki szczodrości i wielkim sercom słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia rok temu zebrano łącznie 80 189 zł. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, zmianie uległa formuła tegorocznej odsłony akcji – tradycyjnie odbędzie się konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia", ale zamiast popularnego malowania obrazków w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu artyści, sportowcy przedstawiciele świata nauki, przekażą wybrane przez siebie podarunki, które zostaną zlicytowane na aukcjach.

Audycję inaugurującą XIX Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki” poprowadzą: Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych. Ich gośćmi będą wybitni malarze, jurorzy konkursu dla dzieci: Aneta Kosin, Marek Jaromski, prof. Franciszek Maśluszczak, przedstawiciele fundacji Anny Dymnej, prof. Andrzej Cechnicki, lekarz psychiatra, jeden z pierwszych w Polsce orędowników opieki środowiskowej w leczeniu zaburzeń psychicznych oraz Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

Więcej informacji oraz regulamin akcji: choinkijedynki.polskieradio.pl (od 18 października).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne