EN

28.07.2021, 14:34 Wersja do druku

Białystok. Ogłoszono konkurs na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej

Do 31 sierpnia mogą zgłaszać się kandydaci na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku - zdecydował w środę zarząd województwa podlaskiego. Nowy dyrektor instytucji ma zostać wyłoniony do 2 grudnia.

fot. mat. teatru

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Kultury im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku to instytucja podlegająca pod samorząd województwa podlaskiego.

Obecnie obowiązki dyrektora OiFP, od grudnia 2020 roku, pełni prof. Violetta Bielecka. Objęcie obowiązków związane było ze złożeniem rezygnacji przez dotychczasową dyrektor instytucji, prof. Ewę Iżykowską-Lipińską.

Marszałek województwa podlaskiego już wcześniej zapowiadał, że zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Obradujący w środę zarząd województwa podlaskiego zdecydował o jego ogłoszeniu.

Jak podano w komunikacie, kandydaci na to stanowisko mogą się zgłaszać od 2 do 31 sierpnia.

Kandydaci muszą posiadać wykształcenie wyższe, przy czym preferowane jest o to o profilu artystycznym, co najmniej 10-letni staż pracy, w tym trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym.

Chętni na stanowisko dyrektora muszą m.in. przedstawić plan programowo-artystyczny obejmujący pięć sezonów artystycznych, a także strategię pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych oraz plan promocyjny.

Konkurs przeprowadzi powołana komisja. Jednym z etapów będzie rozmowa kwalifikacyjna. Nowego dyrektora komisja konkursowa wyłoni do 2 grudnia

Objęcie stanowiska dyrektora - jak można przeczytać w załączniku do uchwały ws. konkursu - nastąpi "na okres od trzech do pięciu sezonów artystycznych".

Źródło:

PAP