EN

10.11.2020, 11:42 Wersja do druku

Płock. Premiera „Wszystko o mężczyznach" w Teatrze Szaniawskiego w innym terminie

fot. mat. prasowe

Do 29 listopada płocki teatr pozostanie zamknięty dla publiczności. Nie odbędą się zapowiedziane w repertuarze na listopad spektakle. Na „Hotel Westminster", „Szalone nożyczki", „W zielonej krainie Oz" będziemy musieli poczekać przynajmniej do grudnia.


Nie zostały przerwane próby do nowego przedstawienia „Wszystko o mężczyznach" Miro Gavrana w reżyserii Krzysztofa Prusa. „Wszystko o mężczyznach" to kolejny po sztuce „Wszystko o kobietach" tekst chorwackiego autora Miro Gavrana.

Absolwent Akademii Teatru, Filmu i Telewizji w Zagrzebiu jest laureatem kilkunastu nagród literackich i teatralnych. W 1999 roku został uznany za najlepszego dramatopisarza Europy Środkowej i nagrodzony międzynarodową nagrodą „Central European Time". W 2003 roku otrzymał prestiżową EUROPEAN CIRCLE AWARD w dziedzinie kultury. W latach 1993-1996 wydawał magazyn literacki „Plima". Wspólnie z żoną założyli w roku 2002 Teatr GAVRAN. Gavran jest autorem powieści dla dorosłych i młodzieży, słuchowisk radiowych, scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych („Noc bogów", „Szekspir i Elżbieta", „Pacjent doktora Freuda", „Śmierć, aktora", „Zapomnieć Hollywood", „Wesoły czworokąt", „Hotel Babilon", ,Jak zabić prezydenta"). W Polsce największą popularność zdobyła sztuka „Wszystko o kobietach".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera „Wszystko o mężczyznach" w innym terminie

Źródło:

Tygodnik Płocki nr 45

Autor:

(lesz)

Wątki tematyczne