EN
04.03.2022, 16:00 Wersja do druku

Płock. Co, gdzie, kiedy. Trzy wydarzenia o tej samej porze. Zapraszają Płocka Galeria Sztuki, teatr i Dom Darmstadt

Piątek, godz. 18 - może uda się wam jeszcze zdążyć? Pisze Ewelina Karwacka w „Gazecie Wyborczej - Płock”.

Kobiety na obrazach

Dom Darmstadt

Płockie malarki zapraszają na otwarcie wystawy „Być kobietą, być kobietą". Autorki prezentowanych prac należą do sekcji plastycznej Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Na swoich obrazach, które złożą się na ekspozycję, ukazują piękno kobiecej osobowości. Wystawę będzie można oglądać do 3 kwietnia. Wstęp wolny.

Postindustrialne pejzaże, instalacje z tkanin

Płocka Galeria Sztuki

„Powrotu już nie ma" – to wystawa dzieł sztuki autorstwa Tomasza Zjawionego, malarza, rysownika, twórcy instalacji i projektanta. Artysta mieszka i tworzy w Łodzi. Wśród eksponowanych prac płocczanie zobaczą najbardziej znane cykle artysty. To m.in. wielkoformatowe postindustrialne pejzaże olejne na płótnach przedstawiające m.in. widoki zdegradowanych łódzkich dzielnic: Bałut, Polesia oraz wnętrza widzewskiej Manufaktury. Prace są nastrojowe, pełne metaforycznych kontekstów i niedopowiedzeń, utrzymane w subtelnych szarościach, beżach i błękitach. „Klimatyczne widoki »Wschodnia«, »Północna« czy »Kontenery«, będące zapisem historii i współczesności z podskórnie wyczuwalną obecnością człowieka – mieszkańca starych kamienic, ruder i podwórek" – pisze Monika Nowakowska, kurator wystawy. Zostaną zaprezentowane premierowo także najnowsze prace Zjawionego oraz instalacje – obiekty z tkanin. Ekspozycję będzie można oglądać do 3 kwietnia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Co, gdzie, kiedy. Trzy wydarzenia o tej samej porze. Zapraszają Płocka Galeria Sztuki, teatr i Dom Darmstadt

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Płock online”

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Ewelina Karwacka

Data publikacji oryginału:

04.03.2022