EN
4.02.2022, 11:45 Wersja do druku

Opole. Wkrótce premiera na Scenie Inicjatyw Aktorskich

Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na kolejną premierę Sceny Inicjatyw Aktorskich. „Pół na pół”, pełna czarnego humoru komedia o braciach, którzy pragną się pozbyć własnej matki, już 11 lutego na Scenie Bunkier.

Matka jest tylko jedna, to czasem o jedną za dużo…

Dwóch braci i jedna noc, pełna pytań i wątpliwości. Karol jest wyczerpany opieką nad schorowaną matką i marzy o dalekiej podróży. Jan czeka na spadek, który pozwoli mu uwolnić się od problemów finansowych. Dopóki żyje ich rodzicielka, realizacja życiowych planów i marzeń obu braci stoi pod znakiem zapytania.

W czasie nocnej konfrontacji wychodzą na jaw długo skrywane sekrety, animozje i problemy. Karol i Jan powoli odkrywają, kim tak naprawdę była i jest ich własna matka. I jaki wywarła wpływ na ich życie.

„Pół na pół” to czarna komedia o sile pragnień, dramat w komediowym przebraniu, braterskiej więzi i życiowych kłopotach. Skomplikowana historia relacji między braćmi i matką jest opowiedziana w sposób niemal farsowy, choć twórcy spektaklu nie uciekają od poważnych problemów. Jak skończy się ta noc?

Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski. W 2014 roku odbyła się jego premiera w Nowym Jorku.

Scena Bunkier, w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, umożliwia aktorkom i aktorom opolskiego teatru sprawdzenie swoich sił w innych rolach związanych z tworzeniem sztuk teatralnych. Spektakl „Pół na pół” to owoc inicjatywy Andrzeja Jakubczyka i Artura Paczesnego.

Jordi Sánchez, Pep Antón Gómez

„Pół na pół”

Scena Inicjatyw Aktorskich

Opieka reżyserska: Adam Biernacki

Premiera: 11.02.2022

Źródło:

Materiał nadesłany