EN

27.08.2021, 11:34 Wersja do druku

Opole. W Lalkach nowe przedstawienia i warsztaty

Opolski Teatr Lalki i Aktora przygotował kolejne wznowione przedstawienie i warsztaty dla młodych miłośników sztuki scenicznej.

- Jesteśmy już po pierwszych prezentacjach dobrze znanych spektakli: „Tchórzofretka" i „Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości" - mówi Magdalena Starczewska z OTLiA. - A w ten weekend zapraszamy widzów na przedstawienie „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka". To jedna z trzech propozycji dawno niewidzianych przedstawień, nad którymi pracowaliśmy w czasie jesienno-zimowym, kiedy teatr był zamknięty. I tak powstał wspomniany „Psiakość" w nowej odsłonie, za chwilę po raz pierwszy zagramy „Franciszka", a we wrześniu „Calineczkę".

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka" to urocza, bajkowa i pełna humoru opowieść o przygodach Franciszka z Asyżu, uznanego za patrona zwierząt i ekologii. W opolskiej sztuce św. Franciszek wędruje po świecie, a na swojej drodze spotyka ludzi i zwierzęta. Z „braćmi mniejszymi" udaje mu się porozumieć. Jednak kontakt z ludźmi już nie jest taki prosty... I choć to spektakl adresowany do dzieci od 4. roku życia, to zespół lalek serdecznie zaprasza także dorosłych, bo przedstawienie jest piękną lekcją dobroci, czułości i troski wobec wszelkich żyjących istot. Przedstawienie będzie grane w sobotę i niedzielę o godz.ll.

W ten weekend nastąpi także powrót do warsztatów Czytanie-Działanie, które tym razem będą przygotowane w dwóch odsłonach: w sobotę warsztaty odbędą się stacjonarnie w siedzibie teatru, a w niedzielę w formule on-line. W sobotę o godz. 16. odbędą się warsztaty na małej scenie, zorganizowane wokół książki „Jak znaleźć słonia" Wydawnictwa Adamada, a w niedzielę o godz. 12 warsztaty on-line, inspirowane książką „O wilku, który się przechwalał" tego samego wydawnictwa.

Tytuł oryginalny

Opolskie lalki zapraszają na weekend

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska Nr 199