EN

19.04.2022, 14:43 Wersja do druku

Opole. Trwa konkurs Modelatornia

To już piąta edycja konkursu Modelatornia, adresowanego do młodych twórców, którym bliska jest idea zawodowego teatru eksperymentu Grotowskiego.

Program Modelatorni zakłada realizację projektów odważnych, nieoczywistych, łączących ze sobą różne dziedziny sztuki, estetyki, spojrzenia i wpisujących się w misję „teatru wielu głosów i różnych spojrzeń". Młodym poszukującym artystom teatru dedykowana została czwarta scena, przeznaczona dla innowacyjnych realizacji.

W tym roku organizatorzy zapraszają twórców do odpowiedzi na hasło „Kordian", do którego odwołują się 60 lat po premierze słynnego przedstawienia Jerzego Grotowskiego pod tym tytułem. Poszukiwane są prace, które korespondują z hasłem w szerokim wymiarze. Organizatorzy mają nadzieję, że tak ogromne spektrum możliwości, pozostanie otwarte na doświadczenia szeroko pojętego eksperymentu.

Dotychczasowe edycje konkursu zaowocowały czterema premierami: „Zakonnice odchodzą po cichu", „Moją ulicą płynie rzeka", „Czarna skóra, białe maski", „Kuliści".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Kochanowskiego ogłasza konkurs na projekt teatralny

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska Nr 89

Autor:

Iwona Kłopocka

Data publikacji oryginału:

16.04.2022