EN

7.08.2021, 08:40 Wersja do druku

Opole. Teatry uliczne już w ten weekend

Inne aktualności

- Na festiwalu OpenOpole w jego trzeciej odsłonie pojawią się artyści z Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Argentyny i Chorwacji, którzy wspólnie przedstawią europejski projekt kulturalny pt." Mysteries&Drolls" - mówi Leszek Styś, dyrektor artystyczny festiwalu OpenOpole.

III edycja Zdarzeń Artystycznych OpenOpole odbędzie się 7-8 sierpnia w siedmiu miejscach Opola – na Rynku, Małym Rynku, placu Sebastiana, ul. Krakowskiej, placu Kopernika, placu Wolności i Stawku Zamkowym. Wydarzenia teatralne rozpoczną się o godz. 10. – Jest to interdyscyplinarnie przemyślany festiwal, który wyjdzie na kilka ulic miasta z pomysłem, aby zatrzymać na chwilę przechodzących widzów. Mamy w programie zaplanowane różnorodne wydarzenia. Będą spektakle teatru lalkowego, warsztaty plastyczno-teatralne, które zakończą się happeningiem. Nie zabraknie wydarzeń muzycznych, pojawi się teatr obrzędowy opowiadający o muzyce folkowej „Zegar bije…" w wykonaniu Teatru Rodziny Hałasów. Będą także imprezy operujące w estetyce nowego cyrku, ludzi na ulicach będzie czarował iluzjonista – zapowiada Leszek Styś, dyrektor artystyczny festiwalu OpenOpole.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatry uliczne już w ten weekend w Opolu. Będzie je można obejrzeć w różnych zakątkach miasta

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.