EN
9.02.2022, 08:48 Wersja do druku

Opole. Teatr im. Kochanowskiego unieważnił przetarg na dostawę energii

Inne aktualności

 Teatr Kochanowskiego mierzy się z ponad dwukrotnym wzrostem cen za dostawę energii. Droższe będzie również zaopatrzenie w prąd opolskiego Amfiteatru.

Informacje o podwyżkach cen prądu pojawiły się już jesienią ubiegłego roku. Z rosnącymi cenami energii muszą się mierzyć nie tylko odbiorcy indywidualni, a także firmy, instytucje i samorządy. W połowie stycznia tego roku Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich zaapelowały, by działania osłonowe, proponowane przez rząd, „dotyczyły wszystkich podmiotów komunalnych, świadczących powszechnie dostępne, lokalne usługi publiczne, stanowiące zapewnienie podstawowych, życiowych potrzeb wspólnoty lokalnej".

„Podwyżki cen gazu i energii elektrycznej, tak jak mieszkańców polskich miast, dotykają w coraz większym stopniu również przedsiębiorstwa komunalne. To przełoży się na to, że wyższe rachunki zapłacimy za wodę, ścieki, komunikację publiczną i inne usługi komunalne. Zapłacą też szpitale, przychodnie, szkoły, przedszkola, domy kultury, miejskie obiekty sportowe" - czytamy w apelu ZMP i UMP.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr unieważnił przetarg na dostawę energii. Ceny prądu uderzają w instytucje kultury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne