EN
22.03.2022, 08:45 Wersja do druku

Opole. Koncert "Opole dla Ukrainy" już w niedzielę. Można jeszcze kupić bilety

Inne aktualności

W Teatrze Kochanowskiego odbędzie się koncert, z którego cały dochód zostanie przekazany na wsparcie Ukrainy. Bilety kosztują 100 i 50 zł. W czasie koncertu zostaną także przeprowadzone licytacje. Bilety wciąż są do kupienia.

Jak podkreślają organizatorzy, sam koncert to inicjatywa opolskich artystów. – Angażując wszelkie dostępne siły, postanowiliśmy zorganizować charytatywne wydarzenie, w odpowiedzi na prośbę i inspirację obywateli Ukrainy, którzy już od lat są mieszkańcami miasta Opola i naszymi przyjaciółmi – wyjaśniają organizatorzy. – Chcemy w ten muzyczny sposób wesprzeć zbiórkę dla ludności walczącej i cierpiącej na ziemiach ukraińskich. Jesteśmy artystami... to najlepszy sposób, jaki znamy, i najlepsze, co możemy dać – dodają.

Współorganizatorem koncertu jest opolski Teatr im. Kochanowskiego, gdzie koncert rozpocznie się w najbliższą niedzielę (27 marca) o godz. 19.

Na scenie wystąpią: zespół Piersi, Jarecki & BRK, Natalia Zastępa, Magdalena Krzemień, Michał Bober, Anna Malek, zespół Ravel, Natalia Gosztyła, Basia Beuth, Sylwia Gawłowska i Waldek Orłowski, Łukasz Szuba i Daria Pakosz, Elżbieta Łoboda i Danka Plotnik, Piotr Jurkowski, Opole Youth Choir, zespół Lemoniada, aktorzy Teatru im. J. Kochanowskiego oraz Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, polsko-ukraiński chór złożony z głosów opolskich chórów i obywateli Ukrainy. Artystom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Kuba Mitoraj, Dalibor Drcelić, Krzysztof Imiołczyk i Grzegorz Sulikowski.="#anchorlink">

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koncert "Opole dla Ukrainy" już w niedzielę. Można jeszcze kupić bilety

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

kzg

Data publikacji oryginału:

21.03.2022

Wątki tematyczne