EN
3.03.2022, 15:07 Wersja do druku

Olsztyn. Wieczór solidarności i koncert charytatywny dla Ukrainy

Muzycy, poeci i inni twórcy będą występować w ten weekend w Olsztynie dla okazania solidarności z obywatelami Ukrainy po rosyjskiej inwazji na ten kraj. Podczas tych wydarzeń będą prowadzone zbiórki pomocowe na rzecz ofiar wojny, w tym uchodźców.

"Wieczór solidarności z przyjaciółmi z Ukrainy" organizuje w piątek (godz. 17) w Domu Mendelsohna olsztyńskie stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia". Udział zapowiedziało dotychczas kilkudziesięciu artystów - muzyków, poetów, pisarzy, aktorów i innych twórców kultury.

"Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na niepodległą Ukrainę. Wywołana przez putinowską Rosję wojna godzi w setki istnień ludzkich, zagraża naszym ukraińskim Przyjaciołom, Znajomym, naszym Partnerom i Sąsiadom w Europie" - podkreślili organizatorzy.

Wśród publiczności będą zbierane darowizny dla potrzebujących na Ukrainie. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, który jest partnerem tego wydarzenia.

W niedzielę (godz. 15) na Scenie Staromiejskiej rozpocznie się natomiast koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą", organizowany m.in. przez Miejski Ośrodek Kultury.

Również podczas tego koncertu przeprowadzona będzie zbiórka finansowa i rzeczowa na rzecz ofiar wojny. Celem zbiórki prowadzonej przez Bank Żywności ma być zabezpieczenie doraźnych potrzeb uchodźców przybywających z Ukrainy. 

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne