EN
27.03.2021, 09:49 Wersja do druku

Olsztyn. Teatr Jaracza dołączył do YouTube Dni Kultury, zapraszając na "Bierki".

 W piątek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozpoczęła się druga edycja festiwalu online pn. YouTube Dni Kultury. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać przedstawienia, opery, spektakle muzyczne, ale także materiały zza kulis i wywiady.

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie udostępni widzom sztukę „Bierki”, które swoją premierę miały w listopadzie 2019 r..

To opowieść ukazana z perspektywy nastoletniego Pawła (Szymon Kowalik) oraz jego nauczycielki Anny (Olga Borys). Spektakl (według głośnej powieści Marcina Szczygielskiego) porusza temat samotności i lęku przed odrzuceniem społecznym, dylematów okresu dojrzewania, odmienności seksualnej i akceptacji siebie.

W YouTube Dni Kultury biorą też udział m.in. Teatr Współczesny w Warszawie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Nowy w Poznaniu, czy Opera Wrocławska. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Olsztyński "Jaracz" dołączył do YouTube Dni Kultury, zapraszając na "Bierki".

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne