EN

18.02.2022, 11:26 Wersja do druku

Olsztyn. Spektakl "Jezus Maria, uchodźca!" i inne wydarzenia w MOK

Inne aktualności

Na spektakl pod takim tytułem zaprasza Living Space Theatre. Ale zwracamy uwagę także na dwie inne propozycje przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

„Oto Anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu." Mt 2, 13-14.

Jezus Maria, uchodźca!

Do Polski przybywa coraz więcej uchodźców – pojawiła się Maryja z Dzieciątkiem, jest też Miś-niedźwiadek i wielu innych. Tłumy czekają u granic Polski. Czy wpuścimy ich na nasze podwórka? Taki jest zarys fabuły spektaklu "Jezus Maria, uchodźca", na który zaprasza Living Space Theatre.

Living Space Theatre zostało założone w 2016 roku przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Jako nomadyczny teatr realizują spektakle w różnych miejscach i z różnymi artystami. Są skupieni na pracy z ciałem i wyobraźnią, które są dla nich skutecznymi narzędziami w procesie twórczym.

Wcześniej, bo już od 17 lutego MOK Olsztyn organizuje na akcję miejską przywołującą pamięć powojennych losów nowych mieszkańców regionu. Jak się tu znaleźli i jak odnaleźli się w kulturowym tyglu Warmii i Mazur?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spektakl "Jezus Maria, uchodźca!" i inne wydarzenia tygodnia w MOK Olsztyn

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Norbert Kaczan

Data publikacji oryginału:

17.02.2022