EN

16.07.2021, 08:33 Wersja do druku

Olsztyn. Przygotowania do premiery "Moa” w Olsztyńskim Teatrze Tańca

Olsztyński Teatr Tańca jestw trakcie prób do premierowego pokazu spektaklu „MOA” w reżyserii i choreografii Gosi Mielech.

Fot. Arek Stankiewicz

„MOA” to spektakl, który częściowo powstawał podczas lockdownu. Artystki spotykały się online. Tancerki pracowały na sali prób w Olsztynie, a choreografka w Poznaniu. Premiera materiału online odbyła się 19 grudnia 2020r. 

Obecnie, podczas dwutygodniowej rezydencji w Olsztynie tancerki pracują razem z choreografką nad materiałem, który zostanie zaprezentowany w zupełnie nowej, premierowej odsłonie na scenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie z udziałem publiczności. 

„MOA” to opowieść o równoległych światach, które potrafią przenikać się we wspólnej, bliżej nieokreślonej przestrzeni. Jest to spotkanie trzech różnych osobowości - nieoczywiste, a jednocześnie spójne i rzeczywiste. 

W spektaklu wystąpią tancerki Olsztyńskiego Teatru Tańca: Marta JakimichaAnia Janczarek i Paulina Spiel Muzykę skomponował Bartosz Smorągiewicz

.

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Gosia Mielech

WYKONANIE I KREACJA: Paulina Spiel / Aleksandra Salej, Anna Janczarek, Marta Jakimicha

OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

MUZYKA: Bartosz Smorągiewicz

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

ORGANIZATOR: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

PARTNER: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

PREMIERA online: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 19.12.2020 Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego

ORGANIZATOR: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie 

PARTNER: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNI

Źródło:

Materiał nadesłany