EN
1.02.2022, 10:29 Wersja do druku

Olsztyn. Nie żyje Ewa Ziembińska-Sobczak, aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek

fot. mat. teatru

W niedzielę 30 stycznia zmarła wieloletnia i ceniona aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek - Ewa Ziembińska-Sobczak. Jej śmierć poruszyła wiele osób.

Ewa Ziembińska-Sobczak była związana z olsztyńską sceną od 1975 roku. Zagrała m.in. w sztukach: „Szałaputki", „Pinokio", „Niebieski ptak", „Cykor" „Na Olimpie - Historie z mitów greckich" i „Uwaga! Bajki na drodze". Jej praca była ceniona i nagradzana. W roku 2003 aktorka otrzymała nagrodę prezydenta Olsztyna za działalność w dziedzinie kultury oraz Srebrny Krzyż Zasługi.

Aktorkę ciepło pożegnali koledzy i koleżanki z Olsztyńskiego Teatru Lalek:

— Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałej Aktorki, Przyjaciółki - Ewy Ziembińskiej-Sobczak. Ewa spędziła na scenie wiele lat, kreując cudowne role które wzruszały i bawiły widzów. Będziemy pamiętać ją jako osobę dobrą, o ogromnym sercu do ludzi i zwierząt. Jej empatia i ciepło rozgrzewały wszystkie kąty naszego Teatru. W tym bolesnym dla nas wszystkich dniu, składamy najszczersze kondolencje całej Rodzinie oraz Najbliższym — czytamy na oficjalnym profilu facebookowym teatru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie żyje Ewa Ziembinska-Sobczak-aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek

Źródło:

Gazeta Olsztyńska Nr 21

Autor:

OD