EN

11.05.2021, 15:02 Wersja do druku

Olsztyn. MOK przedstawił letnie plany: koncerty, festiwal teatralny, animacje na osiedlach

Inne aktualności

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaplanował latem koncerty gwiazd, wystawy interaktywne, kino letnie, festiwal teatrów ulicznych oraz działania animacyjne na osiedlach. Imprezy będą promować spokojny, powolny styl życia, a ich symbolem będą krowy.

Letnim imprezom organizowanym przez MOK będą patronowały krowy - zwierzęta, które symbolizują spokojne, filozoficzne podejście do życia. Posągi kolorowych krów będą na każdej imprezie, a letni program imprez zatytułowano "Na wypasie".

Lato rozpocznie się w Olsztynie koncertem Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który 24 czerwca w Olsztynie będzie świętował 70. urodziny i 50-lecie pracy artystycznej.

Poza tym latem w olsztyńskim amfiteatrze zagrają m.in. Daria Zawiałow, Kult, Hubert "Spięty" Dobaczewski (wokalista i gitarzysta Lao Che), Grupa MoCarta, Łąki Łan. Wyjątkowo zapowiada się koncert zaplanowany na 9 lipca - Marcin Masecki wykona nokturny Chopina. "Nie boimy się muzyki klasycznej w amfiteatrze. Leszek Możdżer w poprzednich latach zaczarował amfiteatr w filharmonię i mamy nadzieję, że teraz to samo uczyni z ludźmi Masecki i muzyka Chopina" - powiedział dyrektor MOK w Olsztynie Mariusz Sieniewicz.

Bilety na te koncerty można od środy kupować w tańszych cenach.

Poza koncertami w amfiteatrze w olsztyńskiej katedrze zaplanowano koncerty organowe. W każdy poniedziałek w plenerze będą seansy kina pod chmurką. W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentować się będą młodzi artyści.

Od 22 do 25 lipca odbędą się Dni Olsztyna. Wówczas na Starym Mieście odbędzie się jarmark jakubowy, a w Muzeum Nowoczesności - Zajezdni trolejbusowej będzie można oglądać wystawę "Beksiński Multimedia Exhibition", na której za pomocą najnowszych technologii (okulary VR czy ekrany 3D) będzie można "wejść" w głąb obrazów artysty.

W sierpniu na ulicach miasta odbędzie się festiwal teatrów ulicznych, który będzie skoncentrowany na temacie oswajania strachów i lęków. W ramach festiwalu przewidziano nie tylko spektakle, ale też parady uliczne i warsztaty, m.in. tworzenia lalek teatralnych i poruszania nimi.

Bezpłatnie będzie można wybrać się na miejskie spacery, podczas których regionalista opowie i pokaże miejsca, zabytki i ciekawostki związane z olsztyńskimi jeziorami (w tym tymi już nieistniejącymi), masonami oraz Żydami.

Przez całe lato animatorzy MOK będą na czterech osiedlach w mieście (jeszcze nie zdecydowano których) prowadzić działania kulturalne, które będą skupione na kwestiach związanych z dzieleniem się. Podzielić się będzie można roślinami, książkami, czy wspomnieniami z życia osiedla. Zaplanowano m.in. gry terenowe dla całych rodzin, warsztat ze storytellingu oraz międzypokoleniowe śniadania sąsiedzkie.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne