EN

27.06.2020, 09:17 Wersja do druku

Olsztyn. Letni sezon Teatru Jaracza

Inne aktualności

Olsztyńscy aktorzy po zamknięciu placówek kulturalnych przez epidemię koronawirusa wracają na scenę. Pierwsze spektakle w połowie lipca.

Na ogól pod koniec czerwca sezon teatralny finiszuje, ale epidemia koronawrusa także tę część życia kulturalnego postawiła na głowie.

Najpierw słuchowiska

- Wakacje zaczniemy od dwóch słuchowisk przygotowanych przez naszych aktorów: „Kubusia Fatalisty i jego pana" Denisa Diderota, którego uroczysta prezentacja odbędzie się 4 lipca, oraz „Colasa Breugnona" Romaina Rollanda, którego zaprezentujemy 5 lipca - mówi Zbigniew Brzoza, dyrektor Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. - Oba widowiska dźwiękowe rozpoczną się o godz. 18 i będą na Dużej Scenie. Tam, w związku z reżimem sanitarnym, możemy pomieścić 181 osób.

„Seks, miłość i podatki"

Na pierwszą po przerwie premierę teatr zaprasza 16 lipca. Będzie to farsa pt. „Seks, miłość i podatki" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Z kolei w sierpniu „ Jaracz" kilkakrotnie pokaże granego już „Wroga publicznego", ale tym razem na Dużej Scenie, a nie na Marginesie. Zmiana wynika z tego, że sala Dużej Sceny posiada lepszą wentylację, poza tym pozwala zaprezentować ten spektakl większej liczbie widzów. - Być może uda nam się zorganizować jedno z finałowych przedstawień w plenerze - zapowiada Zbigniew Brzoza. Ewentualnej lokalizacji jednak nie chciał jeszcze zdradzić. - Za to na pewno w plenerze, a dokładnie na podwórzu naszego teatru, zagramy spektakl „Więzi rodzinne" - zapewnia dyrektor „Jaracza". Pokazy odbędą się 14 i 16 oraz 22 i 23 sierpnia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Olsztyn nr 148

Data publikacji oryginału:

26.06.2020

Wątki tematyczne