EN

28.07.2021, 17:17 Wersja do druku

Olsztyn. Festiwal Teatr Jaracza na gotyckich zamkach po raz drugi

Od 30 lipca do 29 sierpnia Teatr Jaracza zaprasza na II edycję Plenerowego Festiwalu Teatr Jaracza na gotyckich zamkach. Zagramy w Olsztynie, Nidzicy, Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim – na zamkach i na teatralnym dziedzińcu. Propozycja adresowana do mieszkańców regionu i turystów.

fot. mat. teatru

Zaprezentujemy aż cztery spektakle:

- „Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów” - adaptacja reportażu Melchiora Wańkowicza w reżyserii Rudolfa Zioły. Spektakl opowiada o splątanej historii Warmii i Mazur, wspomina losy działaczy, którzy są patronami ulic, szkół a nawet miast w regionie. Pozycja obowiązkowa dla zwolenników turystyki poza szlakiem.

Więcej o spektaklu:

https://teatr.olsztyn.pl/na-tropach-wankowicza

- „Wróg publiczny” Istvána Tasnádiego w reżyserii Zbigniewa Brzozy – barwna opowieść o hodowcy koni, który został niesłusznie obciążony dodatkowym podatkiem i w imię sprawiedliwości wypowiedział posłuszeństwo władzom. Spektakl doceniono w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2019/2020” miesięcznika „Teatr” w kategorii Najlepsza nowa sztuka obcojęzyczna.

https://teatr.olsztyn.pl/wrog-publiczny_

- „Coraz bardziej Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua. Wybór pierwszorzędnych tekstów mistrza absurdu, groteski i purnonsensu, który zapewni inteligentną rozrywkę i wytchnienie. Spektakl gwarantujący oczyszczającą refleksję dzięki dużej dawce humoru.

Więcej o spektaklu:

https://teatr.olsztyn.pl/coraz-bardziej-zielona-ges

- „Lekarz na telefon” Borbály Szabó, w którym zagra Dawid Dziarkowski, wschodząca gwiazda olsztyńskiej sceny. Monodram-farsa o ginekologu, który utknął w gabinecie i boi się powiedzieć o tym żonie. Wymyśla więc pierwsze kłamstwo, które pociąga za sobą całą lawinę wymówek, przypadków i nieporozumień.

https://teatr.olsztyn.pl/lekarz-na-telefon

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne