Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na spektakle w czasie ferii świątecznych.
“Mały Widz, czyli biegiem przez Warmię (i czas)” (10+)
Chcecie poznać historię Małego Widza, siedzącego na wysokim krześle przed teatrem? Proszę bardzo! Z naszego spektaklu dowiecie się nie tylko jak ma na imię, ale też skąd się wziął i jakie przygody doprowadziły go tutaj, gdzie jest obecnie.
Spektakl o Małym Widzu opowiada także historię naszego regionu – Warmii – z perspektywy dziecka. Wielka historia miesza się z losami naszego małego bohatera. Jesteśmy świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych, jak choćby bitwa pod Grunwaldem, ale widzianych z nieco innej perspektywy niż przyzwyczailiśmy się je oglądać (zgadnijcie, po czyjej stronie w tej bitwie walczyła chorągiew olsztyńska?). Spotykamy też wiele postaci ważnych dla historii Warmii (Marcin Kromer), ale też i Polski (Mikołaj Kopernik, Ignacy Krasicki), czy nawet świata (Napoleon). A to wszystko podlane ogromną dawką absurdalnego humoru i wpadającej w ucho muzyki
“Pięć i pół człowieka” (15+)
Jakie szanse na przetrwanie ma miłość, gdy trafia na czas wojennej zawieruchy? A jeśli przetrwa, to co w ogóle z niej zostaje? Sztuka „Pięć i pół człowieka” opowiada historię Stacha i Sary, których losy, i przede wszystkim losy ich młodzieńczej miłości, zderzają się z brutalną machiną historii. Sara jest dwudziestoletnią żydówka. Stach jest siedemnastoletnim synem Komisarza, który kontraktuje świnie dla żydowskiego kupca. Oboje zakochują się w sobie, a w wyniku tej miłości rodzi się dziecko. Jednak szybko okazuje się, że ich życiowe plany zweryfikowane zostaną przez nadciągającą burzę przemocy, wywózek, napiętnowań, holocaustu, a potem – przez radzieckie „wyzwolenie”.
I gdy wszystko już ucicha pozostaje pytanie – skąd wziąć siłę, by iść dalej, mimo że wyrządzone krzywdy odciskają tak silne piętno? A może po prostu wciąż czerpać ją z tego wielkiego uczucia? Historia Stacha i Sary, porusza tym bardziej, że jest ona autentyczna – sztuka „Pięć i pół człowieka” napisana została na podstawie reportażu ze zbioru „Co się komu śni i inne historie” autorstwa Andrzeja Mularczyka.
“Lot” (15+)
Młoda pilotka zostaje zawieszona w stanie pomiędzy życiem a śmiercią. W przestrzeni bez czasu, w której rzeczywistość miesza się z wyobrażeniami. Spektakl inspirowany jest życiorysem Janiny Lewandowskiej, jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu. Monodram oparty jest na narracji plastycznej, w której wykorzystane zostały m. in. lalki hybrydowe.
W spektaklu wykorzystano fragmenty tekstów piosenek Juliana Tuwima oraz Andrzeja Własta.
Zapraszamy!!!
Harmonogram:
31.01 (piątek)
g. 9:30 spektakl MAŁY WIDZ, CZYLI BIEGIEM PRZEZ WARMIĘ (I CZAS) - dla widzów 10+
g. 18:00 spektakl PIĘĆ I PÓŁ CZŁOWIEKA - dla widzów 15+
1.02 (sobota)
g. 15:00 spektakl MAŁY WIDZ, CZYLI BIEGIEM PRZEZ WARMIĘ (I CZAS) - dla widzów 10+
g. 17:00 spektakl PIĘĆ I PÓŁ CZŁOWIEKA - dla widzów 15+
2.02 (niedziela) g. 18:00 spektakl PIĘĆ I PÓŁ CZŁOWIEKA - dla widzów 15+
4,5 lutego (wtorek-środa) g. 9:00 i 11:00 spektakl MAŁY WIDZ, CZYLI BIEGIEM PRZEZ WARMIĘ (I CZAS) - dla widzów 10+
6.02 (czwartek)
g. 9:00 spektakl MAŁY WIDZ, CZYLI BIEGIEM PRZEZ WARMIĘ (I CZAS) - dla widzów 10+
g. 11:00 spektakl LOT - dla widzów 15+
7.02 (piątek) g. 9:30 spektakl LOT - dla widzów 15+
8-9.02 (sobota-niedziela) g. 18:00 spektakl LOT - dla widzów 15+
Bilety na nasze wydarzenia można zakupić przez internet na naszej stronie internetowej lub dokonując rezerwacji telefonicznej po kontakcie z Zespołem Komunikacji z Widownią:
tel.: +48 89 538 70 30
tel.: +48 510 145 707