EN
23.03.2022, 18:50 Wersja do druku

Olsztyn. „Czerwony kapturek” w Olsztyńskim Teatrze Lalek

fot. Jarosław Poliwko / mat. teatru

26 marca 2022 roku w Olsztyńskim Teatrze Lalek odbędzie się premiera spektaklu pt. „Czerwony Kapturek” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego - poprzedniego dyrektora instytucji, który zna olsztyńską widownie jak mało kto. W czasie jego 10 letniej kadencji powstało wiele sztuk, które do tej pory cieszą i bawią najmłodszych, dlatego jesteśmy pewni, że tym razem będzie tak samo.

Już w najbliższą sobotę klasyczna, uwielbiana przez wszystkich opowieść o dziewczynce noszącej czerwoną pelerynkę, chorej babci i wyprawie do lasu zostanie opowiedziana z nowej perspektywy. Jak potoczą się losy Czerwonego Kapturka i jego babci? Całą historię śledzi leśna natura, która z chęcią opowie Wam, co wydarzyło się w lesie.

Dawno, dawno temu w pewnym gęstym lesie mieszkała babcia Czerwonego Kapturka, a jej sąsiadami były jedynie drzewa, ptaki oraz... rodzina wilków. Wydawało się, że jest to sympatyczna wataha, której obecność nie wzbudza niepokoju, nawet mieszkającej nieopodal, samotnej staruszki. Jednak doświadczony Gajowy wiedział, że musi mieć na oku pewnego wilczego osobnika, z którym zna się od lat.

Klasyczna, uwielbiana przez wszystkich opowieść o dziewczynce noszącej czerwoną pelerynkę, chorej babci i wyprawie do lasu zostanie opowiedziana z zupełnie nowej perspektywy. Jak potoczą się losy Czerwonego Kapturka i jego babci? Kto okaże się dobry, a kto pokaże swoją złą stronę? Całą historię śledzi leśna natura, która z chęcią opowie Wam, co wydarzyło się w lesie.

Andrzej Bartnikowski – tekst

Andrzej Bartnikowski - dramatopisarz, reżyser teatralny, pisarz. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie (Wydział Reżyserii Dramatu). W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, koordynując między innymi cykl „Dramat w działaniu". Od 2015 r. dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, gdzie reżyserował także wiele spektakli m.in. „Piotruś Pan”, „Doktor Proktor i niemal ostatnie święta”, „Dzienniki Gwiazdowe” , „Dziecko Noego” oraz „Miłość”. Prowadzi także Pracownię Dramatu w OTL.

Zbigniew Głowacki - reżyseria

Zbigniew Głowacki – reżyser. Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Lalek PWST oraz polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1987 - 1989 pracował jako reżyser i aktor w rzymskim teatrze Nuova Opera dei Burattini. Od roku 1991 do 1993 – dyrektor Łomżyńskiego Teatru Lalek. W latach 1994 – 2005 – reżyser słuchowisk, producent reklam i copywritter w Polskim Radiu Białystok. Od 2005 do 2015 pełnił funkcję dyrektora w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal z przyjemnością podejmuje się tworzenia spektakli. Jednym z nich to właśnie „Czerwony Kapturek”.

Monika Wójcik – scenografia

Monika Wójcik - scenograf, malarka, projektantka wnętrz, designerka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku z wyróżnieniem oraz Studium Architektoniczno-Budowlane. Właścicielka „Ikadesign studio”, autorka publikacji w magazynie o wnętrzach i designie „Brakujący element”, współautorka magazynu o wnętrzach, sztuce i designie „Because design”. Autorka wielu wystaw malarskich.

Widzom OTL znana z realizacji: „Mały Nemo w Krainie Snów”, „Dziecko Noego”, „Piotruś Pan”.

Marcin Rumiński – muzyka

Marcin Rumiński - multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, wokalista.
Lider i założyciel zespołów SHANNON (od 1994) i HOBOUD (zał. 2008 - III folkowy fonogram roku 2009). Specjalizuje się w grze na ludowych instrumentach. Prócz twórczości zawierającej się w działalności zespołu realizuje się jako producent muzyczny, realizator nagrań i twórca opraw muzycznych filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych oraz imprez kulturalnych i firmowych. Widzom OTL znany z realizacji taki sztuk jak: „NID”, „Mały Nemo w Krainie Snów”, „Piotruś Pan”.

Źródło:

Materiał nadesłany