EN

30.07.2021, 11:41 Wersja do druku

Niemcy. Premiera Marty Górnickiej w Maxim Gorki Theater w Berlinie

31 lipca na otwarcie sezonu w Maxim Gorki Theater w Berlinie odbędzie się premiera Marty Górnickiej „STILL LIFE. A CHORUS FOR ANIMALS, PEOPLE AND ALL OTHER LIVES”.

fot. mat. teatru

Czyje życie liczy się jako życie? Społeczeństwa demokratyczne opierają się na wykluczeniu, kontroli i eksploatacji istnień uznanych za zbędne. Granice, mury, obozy i technologie cyfrowej identyfikacji gwarantują nam beztroską egzystencję.

„STILL LIFE” to chóralny manifest nowo powstałego społeczeństwa. Chór stawia pytanie o to, jak możemy utrzymać i odbudować więzi w erze masowej epidemii, masowej cyfryzacji i masowego wymierania. Chór tworzy brutalną, transgresyjną pieśń obnażającą wszechobecne mechanizmy wykluczenia i przemocy, których najbardziej przerażającą kumulacją są powtarzające się ludobójstwa, zmieniając „Never Again” w „Auschwitz No End”. Ta bezlitosna pieśń połączona jest z ekstatycznym hymnem nieskończonego życia, którego celem jest odbudowa wspólnego świata poprzez chór wszystkich żywych istot: ludzi i nie-ludzi, żywych i umarłych, zwierząt, roślin, bakterii i wirusów. Jednoczącą siłą będzie bóg niepodzielnego życia, czasów przed- i po-ludzkich: zwielokrotniony cyfrowy Dionizos.
    
reżyseria, libretto: Marta Górnicka
dramaturgia: Agata Adamiecka-Sitek, Clara Probst
muzyka: Polina Lapkovskaja
choreografia: Anna Godowska
scenografia: Robert Rumas
kostiumy: Sophia May
lalki: Atelier Judith Mähler
reżyseria dźwięku: Rafał Ryterski
wideo: EXPANDER FILM (Stefan Korsinsky, Lilli Kuschel, Mikko Gaestel)
animacje 3D: Luis August Krawen, Alexander Pannier
tłumaczenie: Andreas Volk

obsada: Sandra Bourdonnec, Lindy Larsson Forss, Hila Meckier, Gian Mellone, David JongSung Myung, Vidina Popov, Sesede Terziyan, Rika Weniger
    


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne