EN

8.01.2024, 16:04 Wersja do druku

Monika Strzępka odwołana, choć odmawia przyjęcia decyzji. Jest nowy dyrektor Teatru Dramatycznego

Reżyserka 5 stycznia przestaje kierować warszawskim Teatrem Dramatycznym. To oficjalna decyzja ratusza. Monika Strzępka zapowiada odwołanie się od tej, jak pisze, „czystej przemocy”. Piszą Maja Staniszewska i Anna S. Dębowska w „Gazecie Wyborczej”.

W Biuletynie Informacji Publicznej miasta Warszawy ukazały się w piątek dwa zarządzenia.

Jedno o odwołaniu Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektorki Teatru Dramatycznego. Drugie o powierzeniu jej obowiązków Mariuszowi Guglasowi, od 2017 r. zastępcy dyrektora teatru ds. technicznych.

Teatr Dramatyczny. Powody odwołania Moniki Strzępki

Decyzję o odwołaniu Strzępki podjęła Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy odpowiedzialna m.in. za kulturę. Powodem ma być "odstąpienie od realizacji umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury oraz programu działania instytucji kultury zawartej w dniu 21 czerwca 2022 r.".

Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę. Strzępce przysługuje okres wypowiedzenia, który zakończy się 29 lutego. Została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy na ten czas.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Monika Strzępka odwołana, choć odmawia przyjęcia decyzji. Jest nowy dyrektor Teatru Dramatycznego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Maja Staniszewska, Anna S. Dębowska

Data publikacji oryginału:

05.01.2024

Wątki tematyczne