EN

12.05.2021, 14:42 Wersja do druku

Lublin. Zmiana terminu 31. SANS „Marzenia”. Spotkamy się w czerwcu

Z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni przenieść 31. SANS na późniejszy termin. Nowy termin 31. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku "Marzenia" to 17-20 czerwca 2021.

fot. mat. organizatora

Termin: 17-20 czerwca;

Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5, Lublin
Kontakt dla mediów: Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel.: 609-050-010
e-mail: [email protected]

Pandemia wymusza zmianę terminu 31. Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku MARZENIA. Termin czerwcowy daje szansę, że Spotkania Teatralne będą mogły odbyć się na żywo!

Organizatorzy 31. Międzynarodowego Przeglądu Teatralnego Osób z Niepełnosprawnościami SANS'2021 Marzenia stanęli przed koniecznościa przesunięcia terminu wydarzenia na czerwiec. Majowy termin Przeglądu został zablokowany ze względów epidemiologicznych.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku MARZENIA odbędą się w dniach 17-20 czerwca 2021 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wydarzenie to jest finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami.

- Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Do udziału w tegorocznych 31. SANS zgłosiło się 16 teatrów, w tym 4 z zagranicy. Teatry z zagranicy w tej „pandemicznej” edycji będą uczestniczyć poprzez streaming lub transmisję online nagranych spektakli. Teatry z Polski będą miały możliwość wystapić bezpośrednio na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie. W Spotkaniach Teatralnych wezmą udział także grupy towarzyszące – zarówno zespoły jak i soliści.

- Podczas Przeglądu przerwy pomiędzy spektaklami wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawą, konkursami… Wspólnie z wolontriuszami nawiązujemy bezpośredni kontakt z uczestnikami i razem z naszymi Artystami dbamy o dobry klimat i atmosferę Spotkań – mówi Karolina Czajka, Szef Animacji SANS.

Nowością tegorocznej edycji Nieprzetartego Szlaku będzie formuła hybrydowa Spotkań. Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku przewidując ograniczenia i limity osób mogących brać udział w Przeglądzie planują także działania online. Z grupami oraz widzami, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym roku stacjonarnie orgnizatorzy planują łączyć się poprzez platformę Zoom. Transmisję ze Studia festiwalowego prosto z Teatru Muzycznego w Lublinie oraz dyskusje będzie można śledzić na profilu Facebook Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Można już dołączyć do wydarzenia na Facebooku, aby pamiętać i być na bieżąco.

Dzięki tej nagłej zmianie terminu Organizatorzy Przeglądu mają nadzieję, że 31. SANS "Marzenia" odbędzie się w czerwcu stacjonarnie w Lublinie.

Imprezy towarzyszące SANS:

· Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „TEATR W OBIEKTYWIE” oraz wystawa fotograficzna;

· Wystawa Laureatów Konkursu na Znak Graficzny Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku 2020/2021 „MARZENIA”;

· Wystawa Laureatów Konkursu Plastycznego Nieprzetartego Szlaku;

· Happening na ulicach Miasta Lublin.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/293195115802642

Strona www:

http://nieprzetartyszlak.eu/

Fanpage:

https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku

Patronaty honorowe SANS:

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

12.05.2021

Wątki tematyczne