EN

14.08.2021, 10:30 Wersja do druku

Lublin. Widowisko cyrkowe "weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY" w plenerze

Siedmioro artystów i akrobatów, czterech muzyków, imponująca scenografia i ważna historia do opowiedzenia - tak zapowiada się wyjątkowy spektakl "weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY" w wykonaniu włoskiej formacji wirtuozów sztuki cyrkowej MagdaClan. Widowisko będzie można zobaczyć pod Areną Lublin dwukrotnie - 20 i 21 sierpnia o godz. 20.45.

fot. Michlel Lapini / mat. organizatora

"weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY" to odważny spektakl z niezwykłą oprawą sceniczną. Bohaterami spektaklu są ludzie, którzy już dziś odczuwają konsekwencje kryzysu klimatycznego, doświadczając powodzi, skutków topnienia wiecznej zmarzliny w Arktyce, pustynnienia obszarów rolniczych i pożarów. Nie mogą żyć w swoim kraju, zostają więc zmuszeni do szukania domu w obcych kulturowo miejscach, gdzie często nie są mile widzialni.

Spektakl oparty na sztuce nowego cyrku rozgrywa się na scenie przypominającej port, z wykorzystaniem takich przedmiotów jak beczki i bambusowe tyki, budzących skojarzenia i dające pojęcie o temacie pokazu.

Przedstawienie zostanie pokazane w Lublinie za sprawą Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. - Na Lublin zdecydowaliśmy się ze względu na współpracę z Fundacją Sztukmistrze oraz ich zaangażowanie w projekt, a także dlatego, że Wasze miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Młodzieży. Jest to spójne z założeniami kampanii #KlimatNaZmiany, którą prowadzimy. Cieszymy się, że możemy pokazać lublinianom i lubliniankom spektakl, wiedząc, że sztuka cyrkowa cieszy się tu tak dużą popularnością. Liczymy, że będzie to okazja aby w wakacyjnej atmosferze porozmawiać o tym ważnym temacie - mówi Joanna Szabuńko z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

Lublinianie w wydarzeniu będą mogli wziąć udział bezpłatnie. Wejściówki są już dostępne online na platformie ekonsument.pl.

Tytuł oryginalny

"weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY" - spektakl w Lublinie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Wątki tematyczne