EN

31.05.2021, 10:36 Wersja do druku

Lublin. Warsztat scenograficzny z Bohdanem Cieślakiem

Centrum Spotkania Kultur zaprasza 12 czerwca na dwudniowy warsztat, który poprowadzi prof. Bohdan Cieślak. Wydarzenie organizowane jest w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.

fot. mat. organizatora

Dwudniowy warsztat w zakresie poszukiwania idei przestrzennej w scenografii, który kierowany jest do studentów i kandydatów kierunków artystycznych. Do udziału w warsztacie zapraszamy również osoby dorosłe, które praktykują tworzenie scenografii lub są związane z tworzeniem spektakli teatralnych.Wymagania względem uczestników:

• Podstawy rysunku odręcznego,
• Podstawy modelowania przestrzennego (makietowania),
• Wiek min. 17 lat.

Warsztat poprowadzi Bohdan Cieślak – prof. dr hab. Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Jest on kierownikiem Pracowni Architektury Widowiska na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii. Przedmiotem jego działalności twórczej jest szeroko pojęty obszar projektowania ze szczególnym uwzględnieniem scenografii teatralnej, architektury wnętrz oraz rysunek.

Spektakle z jego scenografiami prezentowane były na polskich i zagranicznych festiwalach teatralnych. Jego projekty scenograficzne w postaci ok. 350 rysunków kilkunastu makiet znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach (Centrum Scenografii Polskiej).Wstęp bezpłatny – zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego: https://bit.ly/3fi4qPu


Termin przyjmowania zgłoszeń: do 30 maja.
Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie zostaną powiadomione osobiści w formie mailowej do 1 czerwca.Dwudniowy warsztat z Bohdanem Cieślakiem
12-13 CZE 2021
12 CZE 14:00-18:00
13 CZE 10:00-14:00
Miejsce: Mediateka +3

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

31.05.2021