EN
23.02.2022, 10:03 Wersja do druku

Lublin. Trwa nabór do Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami SANS „Relacje”

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami 32. SANS Relacje odbędzie się w dniach 26-29 maja 2022 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku na zgłoszenia teatrów, grup towarzyszących oraz obserwatorów czekają do 11 marca 2022 roku.

fot. mat. organizatora

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku, czyli SANS są finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Majowy Przegląd Teatralny SANS Relacje realizowany będzie w Lublinie już po raz trzydziesty drugi.

- Z radością zapraszam na tegoroczny SANS, którego tematem przewodnim są Relacje. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, inicjator i koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku po raz kolejny szykują prawdziwe teatralne i artystyczne święto! Do udziału w finałowym wydarzeniu Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku zapraszają grupy teatralne, muzyczne oraz solistów i indywidualnych twórców z niepełnosprawnościami, bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności. Można także zgłosić się w roli obserwatora Przeglądu. Oprócz występów teatralnych w programie SANS przewidziane są imprezy towarzyszące: wystawy plastyczne i fotograficzne, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”, spotkania integracyjne oraz warsztaty metodyczne. Przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawami i konkursami… W ten sposób przyjeżdżający artyści będą mieli możliwość nawiązać bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami przeglądu i razem z wolontariuszami prowadzącymi imprezę tworzyć jej niepowtarzalny klimat. Wszystkie przerwy i występy towarzyszące będą nawiązywać do tematu RELACJE. Temat nie obowiązuje jedynie spektakli teatralnych.

Zwycięska praca Konkursu na Znak Graficzny RELACJE stała się jednocześnie logo 32. edycji Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku. Laureatką została Dorota Bemś z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach. Po raz kolejny uczennica tej szkoły zdobyła nagrodę Międzynarodowego Jury, zwyciężyła także w Plebiscycie Publiczności. Opiekunem plastycznym siedemnastoletniej Doroty Bemś jest pani Małgorzata Kosma.

Przedstawiciele z Fundacji Nieprzetarego Szlaku zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z „Zasadami uczestnictwa SANS'2022” oraz „Listem przewodnim SANS'2022” koordynatora Nieprzetartego Szlaku, Michała Stanowskiego. Dokumenty te zawierają wszystkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa oraz założeń i celów Przeglądu Teatralnego SANS.

32. Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami SANS „Relacje”

Termin: 26-29 maja 2022; zgłoszenia do 11 marca 2022

Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie; www.nieprzetartyszlak.eu

Kontakt dla mediów: Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel.: 609-050-010

e-mail: [email protected]

Zgłoszenia na 32. SANS Relacje przyjmowane będą do 11.03.2022 poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza online oraz przesłanie wymaganych dokumentów:

1. Zgłoszenie Spektaklu Teatru – pragnącego występować podczas SANS

Zgłoszenie Teatru na SANS 2022 "Relacje"

2. Zgłoszenie Występu Towarzyszącego – realizowanego pomiędzy spektaklami

Zgłoszenie Występu Towarzyszącego na SANS'2022 "Relacje"

3. Zgłoszenia Obserwatorów – osób chcących wziął udział w imprezie bez prawa występowania

Zgłoszenie Obserwatorów na SANS'2022 "Relacje"

Wszystkie informacje oraz komplet dokumentów do pobrania znajdują się na stronie http://nieprzetartyszlak.eu/ Na stronie internetowej będą także zamieszczane szczegółowe informacje o kolejnych wydarzeniach Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku.

Droga na scenę artystów z niepełnosprawnościami jest jeszcze długa i pełna wyzwań, przekraczania własnych ograniczeń oraz osobistego rozwoju. To droga do samodzielności, większej świadomości oraz ekspresji twórczej. W ramach przygotowań do Spotkań Teatralnych organizatorzy z Fundacji towarzyszą uczestnikom w procesie rozwoju poprzez szkolenia instruktorów, próby i konsultacje teatralne dla grup osób z niepełnosprawnościami. Celem jest spektakl, występ przed publicznością na profesjonalnej scenie. Nagrodą są brawa, uśmiech, docenienie... Można uczestniczyć w tym procesie przekazując 1% podatku na organizację warsztatów artystycznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Przekaż swój 1% podatku i odkryj radość dawania! W rozliczeniu rocznym PIT wpisz: Fundacja Nieprzetartego Szlaku, KRS 0000277202.

Fanpage:
https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne