EN

16.09.2021, 08:24 Wersja do druku

Lublin. Spektakle wracają. Wrzesień w Teatrze Andersena

Spektakle dla dzieci powróciły już na scenę lubelskiego Teatru Andersena. Instytucja opublikowała repertuar na wrzesień, a małych widzów z rodzinami zaprosi już w najbliższą sobotę (godz. 10) i niedzielę (godz. 12) na pokaz przedstawienia "Dziewczyna z emocjami".

fot. TomaszTylus / mat. teatru

"Dziewczynka z emocjami" to połączenie spektaklu improwizowanego z pedagogiką teatru. To swoista lekcja wychowawcza dla dzieci i dorosłych o komunikacji z innymi. Przedstawienie opowiada o radzeniu sobie z emocjami, sposobach ich wyrażania i o tym, jak wyrażają siebie dzieci i dorośli.

- Warto przyjść i wziąć aktywny udział w wydarzeniu! Czeka nas nie tylko zabawa, ale też będziemy głośno wyrażać swoje zdanie i opinie oraz wpływać na losy bohaterów spektaklu! Wydarzenie realizowane we współpracy z Fundacją Kropka - zapraszają organizatorzy.

Spektakl przygotował zespół aktorski w składzie: w składzie: Bogusław Byrski, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec, Adam Organista, z udziałem pedagożki teatralnej Małgorzaty Adamczyk i Antoniny Byrskiej, która na żywo zagra na wiolonczeli.

Z kolei w następny weekend miesiąca, w dniach 25 września (godz. 16) i 26 września (godz. 12) Teatr Andersena zaprezentuje sztukę "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeż dziczy" w reżyserii zespołu aktorskiego w składzie: Daniel Lasecki, Kinga Matusiak – Lasecka, Natalia Sacharczuk, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski.

To klasyczne baśni braci Grimm w lalkowej odsłonie, z muzyką na żywo, śpiewem i teatrem cieni dają gwarancję świetnej zabawy dla całej rodziny.

Spektakle odbywają się w Sali Andersena, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, II poziom. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie teatru przed spektaklem lub online w serwisie Bilety24.pl  

Pełny repertuar Teatru Andersena dostępny jest na stronie internetowej www.teatrandersena.pl

Tytuł oryginalny

Spektakle wracają. Wrzesień w Teatrze Andersena

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik