EN

15.04.2021, 14:29 Wersja do druku

Lublin. Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni: Żabi Król [premiera online]

fot. mat. organizatora

Centrum Kultury zaprasza na kolejną premierę online z cyklu „Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni” na podstawie baśni braci Grimm. To nowa forma teatru online, łącząca narrację teatralną i ilustrowanie na oczach widzów.

Któż nie zna baśniowego motywu o cudownym pocałunku, który przemienia paskudną żabę w pięknego królewicza? My zajmiemy się jednak mniej znaną, starszą wersją baśni o Żabim Królu. Królewna, zupełnie nieświadomie, znajduje inny sposób, by odczarować natrętnego płaza. Sposób ten jest może mniej efektowny, ale chyba bardziej skuteczny, jeśli oczywiście potraktujemy sprawę mniej dosłownie…
Zacznijmy od początku, kiedy to spotykamy królewnę, która traci ulubioną zabawkę – złotą kulę w głębokiej studni. Na ratunek przychodzi ropuch, który pomoże królewnie, ale dziewczyna musi najpierw coś obiecać. Decyzja zapada pochopnie, a królewna bardzo szybko zmierzy się z jej konsekwencjami.

Tak jak w poprzednich realizacjach duetu Magdaleny Kwaśnej i Mariusza Mazura, zobaczymy baśń zilustrowaną na oczach widzów, żywo opowiedzianą i przewrotnie skomentowaną. Zaś pojawienie się w baśni motywu złotej kuli będzie pretekstem do teatralnej zabawy i odkrywania wielorakich znaczeń tego symbolu.

Słowem i węglem – baśnie z wyobraźni: Żabi Król [PREMIERA ONLINE]
17 kwietnia, godz. 16:00
Facebook Czytelni Dramatu

Projekt jest zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz współrealizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Operatorem lokalnym jest Centrum Kultury w Lublinie.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne